Zapamti

"Brzo otvaraj oči, a sporo usta."

Autor Tema: Najbolji materijali za gradnju kuće  (Posjeta: 11453 )

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 620
  • -Primio: 345
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
Odg: Najbolji materijali za gradnju kuće
« Odgovori #15 : 26 Rujan, 2016, 09:58:21 »
...Zašto sam mislio da mogu 80 m2 grijati s raketnom peći? Pa zato što tih 80 m2 grijem s omanjom peći od ljevanog željeza (doduše, na kakaovac temi sam spomenuo da ju moram dobro hajcati da bi zagrijala taj prostor). Ali ako ona uredno grije taj prostor, a raketna peć je 100 puta efikasnija, nekako mi se učinilo kao dobar potez. Ali samo mi se činilo...  :)

Odlično Divergent,
imaš svoje vlastito iskustvo, gradnje i grijanja RMH.
Siguran sam da bi i ostale članove, silno zanimalo, kako je tekla izgradnja i kako je izgledala i grijala - (slabo grijala) Tvoja RMH.
Da ne budemo off topic, predlažem da otvoriš temu o svojoj RMH, i sa svima nama podijeliš to svoje iskustvo. :) 
Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 21
  • -Primio: 43
  • Sulude ideje iz divergentske škrinje ludila
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba

malinska2016

• Početnik
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 2
« Odgovori #17 : 19 Prosinac, 2017, 10:24:02 »
Najbolji materijal za gradnju kuća je Hempcrete "konopljin beton". Kod nas u hrvatskoj je napravljena prva fsada sa konopljom a u inozemstvu, Americi i Australiji se grede kuće: http://www.mojanekretnina.eu/gradnja-kuca-od-industrijske-konoplje.aspx

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 317
  • -Primio: 137
« Odgovori #18 : 19 Prosinac, 2017, 10:34:18 »
hmm, na većini slika vidim da se koristi kao ispuna, a ne kao nosivi element. Znači slično slami, samo tanje.

prvivozac

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 118
  • -Primio: 80
« Odgovori #19 : 19 Prosinac, 2017, 13:12:26 »
Ja grijem 80m2 s raketnom peći već treću sezonu i veoma sam zadovoljan. ušteda na drvima je sigurno veća od 50-60%, ako ne i više. imao sam prije običnu kaminsku peć nordica 11kw koja je odlično grijala, ali nije imala termalnu masu. Kad bi se ujutro spustio u prizemlje bilo bi hladno. Prošle zime kad su temperature bile po -15°C, kad bih se spustio ujutro, bilo bi 24°.
Naravno da imam izolaciju na kući - imam 8 cm stiropora i prošle sam godine stavio 20 cm na tavan (koji pokriva cca 40% postkrovljam, ostatak nije dobro izoliran ili nije uopće.

Što se tiče ovog što je Divergent napisao da kod raketne peći toplina ide u zrak kroz dimnjak a ne da ide u masu, upravo je suprotno - ako peć napraviš dobro tada na izlaznoj cijevi dimnjaka možeš držati ruku bez problema.

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 317
  • -Primio: 137
« Odgovori #20 : 03 Rujan, 2018, 22:08:15 »
ako nekome treba iso staklo cca 1*1,5m neka se javi..