Zapamti

"Bolje koliba od slame u kojoj se smiju negoli palača od mramora u kojoj plaču."

Autor Tema: Diatomaceous Earth  (Posjeta: 4132 )

Macolla

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
  • -Dao: 1
  • -Primio: 5
Diatomaceous Earth
« : 03 Listopad, 2012, 23:37:15 »
Prvi put sam čuo za to u sljedećem članku na permies.com.

ČLANAK

Nemam vremena da prevodim cijeli članak ali mislim da većina nas može razumjeti engleski. U biti ova tvar ili zemlja ubija sve kukce nametnike na kućnim ljubimcima i mrave a dovoljno je samo utrljati u ljubimca ili posuti po podu.Zanima me koristi li ovo itko? Jeli moguće uopće kupiti ovo negdje kod nas? Tražio sam po internetu gdje se proizvodi i wikipedija kaže da je nekad bilo pronalazište ovoga u Njemačkoj dok je sad najbliže aktivno u Tripoliju, s imenom tripolit.

Vrlo malo znam o ovome i molim iskusnije da me nadopune.

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1296
  • -Primio: 714
Odg: Diatomaceous Earth
« Odgovori #1 : 04 Listopad, 2012, 17:57:38 »
Knjiga "Biovrt" koja je svojevrsna biblija organskog vrtlarenja, neprestano spominje ovaj preparat. Autor knjige je iz Njemačke, sad kad ti kažeš da je postojalo tamo nalazište, onda ne čudi što je kod njih popularno. Kod nas nisam nikad vidio ništa slično, a ni čuo/pročitao od nekog bio vrtlara da to koristi.
Problem je rješenje

Macolla

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
  • -Dao: 1
  • -Primio: 5
« Odgovori #2 : 04 Listopad, 2012, 18:53:02 »
Kažu da je to vulkanska tvorevina. Veoma sitne čestice koje su također veoma oštre, nisu štetne za slučajno pojesti ali jesu za udahnuti. Ima ovoga kupit na ebayu ali nije baš jeftino.

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 316
  • -Primio: 137
« Odgovori #3 : 13 Veljača, 2014, 20:18:47 »
nešto kao zeolit. Kakva su iskustva?

Ancy

• Početnik
  • Zahvale:
  • -Dao: 3
  • -Primio: 1
« Odgovori #4 : 24 Travanj, 2015, 17:15:53 »
Jel itko u međuvremenu probao to?
Kristalići/čestice mehanički oštećuju oklop nametnika te oni ugibaju od dehidratacije - sounds fabulous!
Ja mislila za probu uzeti turu iz UK i koristiti na obiteljskim psima (kojih imamo 7) i ispalo bi me jeftinije nego bilo koje pouzdano kemijsko sredstvo protiv nametnika. S time da me uopće ne muče pare nego ta kemija  :(

buza

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
  • -Dao: 45
  • -Primio: 18
« Odgovori #5 : 24 Travanj, 2015, 18:25:34 »
Diatomejska zemlja nije vulkanskog porijekla. To je nepotpuno okamenjen sediment nastao talozenjem ljusturica silikatnih algi, uglavnom iz roda Diatomea. Kako ime algi kaze, ljusturice su sastava slicnog staklu, uglavnom SiO2, pa otud njihovo abrazivno dejstvo. Mislim da je diatomejska zemlja sastavni dio nekada popularnog ,,Elektrona,, ako ga se neko jos uvijek sjeca (Vim u prahu).