Zapamti

"Brzo otvaraj oči, a sporo usta."

Autor Tema: ANASTAZIJA VLADIMIR MEGRE  (Posjeta: 33636 )

Ana Lada

• Početnik
  • Zahvale:
  • -Dao: 3
  • -Primio: 9
Odg: ANASTAZIJA VLADIMIR MEGRE
« Odgovori #60 : 04 Svibanj, 2017, 12:43:28 »
Slažeš? Ne slažeš?  :biggrin: ::) ::)
Svašta me je fasciniralo u tim knjigama,između ostalog,i način sađenja biljaka. Video si verovatno i do sada negde,da svaka biljka ima funkciju podsticanja rada i lečenja određenog organa,na koji liči (npr šargarepa na oko, orah na mozak,itd..)..Međutim,ona je objasnila ono što je nedostajalo - kako posaditi te biljke,i dati im svoje informacije,da bi one razvile u sebi u pravo ono što treba čoveku. To je ona kockica koja je nedostajala.
« Zadnja izmjena: 04 Svibanj, 2017, 12:45:21 Ana Lada »

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 620
  • -Primio: 345
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
« Odgovori #61 : 04 Svibanj, 2017, 14:19:40 »
...Meni je jedna druga stvar pala na pamet dok sam citao, a to je da je Anastasia tip zene koju bi vecina ljudi hteli da ima:...
Tu je problem.
Niti muškarac može posjedovati - ženu niti žena - muškarca.
Egzistira jedino - dopunjavanje - one druge polovice - koje nismo.

Inače, tako i težimo naći idealnu polovicu.
Pri tome i sami trebamo biti polovica.
Ako "četvrtina" i nađe "polovicu", to ne daje cjelinu. Tada se ta "četvrtina" mora potruditi postati "polovicom", a ne očekivati od pronađene "polovice", da postane "tričetvrtina".
Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

prvivozac

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 118
  • -Primio: 80
« Odgovori #62 : 04 Svibanj, 2017, 14:20:44 »
Ana Lada i Hogar, da se nadovežem na temu linkovima. Mislim da svaka žena koja ima iole kontakt sa sobom i svojom djecom želi biti kući s djecom. Ja kao muškarac to želim, i ne bih imao ništa protiv da budem stalna domaćica, naravno, s tu i tamo kojim satom odmora :).
Feminizam i neofeminizam kakavc imamo danas je čisti produkt kapitalizma - dodali su si još robova (ropkinja) da rade i plaćaju poreze, istovremeno uništili obitelj time što su djecu poslali u vrtiće, koji su bili nepoznanica sve do 20. st.
I djeca od pola godine se odvajaju od majke da bi ova mogla zaraditi da obitelj preživljava. Tragično, a i tragičnije je što mnoge žene koje imaju dobre prihode ostavljaju djecu u vrtiće radi fakung "karijere".
http://www.annemariewaters.org/feminism-is-the-new-misogyny-the-feminist-betrayal-of-women/
http://www.huffingtonpost.com.au/samantha-johnson/when-i-became-a-mother-feminism-let-me-down/
i naravno 15 min. Mark Passia: https://www.youtube.com/watch?v=02qpalyg_o4

hogar123

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
  • -Dao: 13
  • -Primio: 14
« Odgovori #63 : 04 Svibanj, 2017, 14:29:53 »
Nemoj da se hvatas za moju rec IMA, niko ne misli na posedovanje, nego na davanje. Anastasia u knjizi je neko ko samo DAJE i nikada nista ne trazi zauzvrat, a to mu dodje cista ljubav, koju ma koliko mi zeleli danas niko nema, ili da budem iskren, niko koga ja znam.. Mozda gresim, a to je ono sto svakome od nas treba..
No pitanje je "ne bacati bisere pred svinje", da do nekog trenutnka je davanje OK, ali ako ne dobijes uzvratnu emociju, ne mozes beskonacno da dajes,a u knjizi je primer tog, beskonacnog davanja..
Mislim, u prici on ima dete (u knjizi dok sam ja stigao) pa posle cujem od kolega i jos jedno, a sta on radi? Jer normalno ?

A problem je"tragičnije je što mnoge žene koje imaju dobre prihode ostavljaju djecu u vrtiće radi fakung "karijere". a ovakvih ima puuuunooooo, i puno zena radi jer mi je lakse i lepse na poslu, nego da se bakcu sa decom - cast izuzecima - no tako je... i tako sredina stvara okruzenje da je tako normalno...

Nismo svi isti, treba i top imati u vidu.

Ana Lada

• Početnik
  • Zahvale:
  • -Dao: 3
  • -Primio: 9
« Odgovori #64 : 04 Svibanj, 2017, 14:40:54 »
Vizija imanja i porodice kakvu je ona dala,idealna je. Što se mene tiče,ta knjiga me je čarobno povezala sa ljudima sličnih shvatanja. Apsolutno se slažem da su žene pretvorene u još jednog obveznika poreskog sistema,a ostavljati dete od pola godine dadiljama i vrtićću je zaista jezivo. U takvom sistemu,žena ne može decu da podiže onako kako treba,i to postaje začarani krug - formiraju se ljudi odvojeni od prvog dana od prirode,stvaraju se robovi,koji će takođe ući u još jedan lažni krug življenja,i tako u nedogled. Dakle, samo jednim potezom - zapošljavanjem žena i odvajanjem tako male dece od majki,srušen je savršeni prirodni poredak i nametnut jedan drugi - sa kojim neko upravlja. Ko nije čitao - nadjite na internetu odlomak kako je stvorena demo(n)kratija, a dotadašnji robovi koji su bili skloni pobuni,pretvoreni u dobrovoljne robove koji sa radošću robuju gospodarima - Žrecima.Putinov ukaz o dodeli hektar zemlje u Sibiru Rusima koji se na to odluče,pre nekoliko godina,predstavlja do sada najveći udarac Novom svetskom poretku i žredačkom sistemu vladanja. Jako važan deo svega je ishrana-na koju Anastasija stavlja veliki akcenat - sve što su nas učili je pogrešno. Samo živa hrana donosi život.

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #65 : 04 Svibanj, 2017, 15:19:29 »
... Anastasia u knjizi je neko ko samo DAJE i nikada nista ne trazi zauzvrat, a to mu dodje cista ljubav, koju ma koliko mi zeleli danas niko nema, ili da budem iskren, niko koga ja znam..
Anastazija daje, daje zato jer - voli.
Davanjem, dobiva natrag više nego što daje.

Ona(j) koji prima, a ne daje ništa, niti ne dobiva ništa osim onog što je primio.
Ako iskreno dajemo, onda dajemo zato jer to i želimo, bez očekivanja da će nam to biti uzvraćeno od iste strane.
Ona strana koja daje - ta voli.
Ona strana koja samo prima - posjeduje, (bar tako osjeća), a to je zato jer - ne voli, ili ne voli bez očekivanja.

Lako je biti voljen! Treba Voljeti! Voljeti bez očekivanja i računica.

hogar123

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
« Odgovori #66 : 04 Svibanj, 2017, 18:49:18 »
Fazy, jasna mi je teorija,i sve sto si ti napisao u TEORIJI je tako. Znas li ti nekog da tako zivi, da samo daje ?

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #67 : 04 Svibanj, 2017, 18:54:33 »
Poznavao sam biće, o kakvom pričamo.

hogar123

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
« Odgovori #68 : 04 Svibanj, 2017, 22:16:08 »
Da, ima ih, moja pokojna baka je bila takva prema nama, i jedna tetka... No retki su...

hogar123

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
« Odgovori #69 : 05 Svibanj, 2017, 09:10:19 »
Ako si poznavao ženu-devojku koja te je tako volela ili te i daqe voli, onda ti "zavidim" , ti si retko srećan ćovek..

Ja sam imao sreču da me neko voli onako punim plućima, iskreno, uvek, ali to je bila moja baka i to je malo drugačije od ljubavi zivotne saputnice...

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #70 : 20 Svibanj, 2017, 15:40:51 »
I Ti si sretan čovjek Hogare, jer si imao priliku osjetiti Ljubav.

Da bismo mogli razumjeti Anastaziju, možda bi bilo dobro, pokušati shvatiti što nam želi reći Osho:

http://alternativainformacije.com/2015/12/osho-kako-znas-da-te-netko-stvarno-voli

hogar123

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
« Odgovori #71 : 22 Svibanj, 2017, 08:57:35 »
Lepo napisano, no malo teže shvatljivo, ili da budem precizniji, može se shvatiti na Više načina. Čovek propagira božju ljubav prema svima, što stoji, no stoji da smo svi mi različiti i da možeš pored ispunjenosti ljubavlju pema svima, imati "malo" drugačiju ljubav prema svojoj deci, svojoj ženi, jer ako toga nema onda idemo na poligamiju.. Voleti sve .. to je cilj