Zapamti

"Ako znaš da su ti krila kratka, ne leti daleko i visoko."

Autor Tema: Privatno Putno Pomagalo Suverenog Čovjeka  (Posjeta: 5832 )

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 10
    • Alternativna Valuta Crom
Privatno Putno Pomagalo Suverenog Čovjeka
« : 19 Listopad, 2016, 19:34:27 »
Obveza takozvanih osoba na registraciju tzv. motornih vozila za sudjelovanje u tzv. prometu i plaćanje privilegije za tzv. upravljanje istima, uvjerenje je kojemu se povinuje najveći dio ovdje najinteligentnije životne vrste. Stvari se međutim drastično mijenjaju kad je u pitanju...

Obavijest Suverenog O Putovanju Planetom Zemljom Vlastitim Privatnim Putnim Pomagalom

bambi

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 77
  • -Primio: 70
Odg: Privatno Putno Pomagalo Suverenog Čovjeka
« Odgovori #1 : 20 Listopad, 2016, 13:06:15 »
Podržavam individualce. Samo, prvo što mi pada na pamet je:hoćeš li se ti suvereni čovječe voziti cestama koje smo mi potlačeni napravili, ili imaš svoje suverene ceste? Nešto nisam shvatio?

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 310
  • -Primio: 131
« Odgovori #2 : 20 Listopad, 2016, 13:58:47 »
odlično! Ceste se financiraju prisilnim porezom iz goriva osim ako sam ne proizvodiš biodizel ;) Kada neće biti poreza onda će ići po dogovoru korištenje i održavanje cesta...

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #3 : 20 Listopad, 2016, 16:32:17 »
Podržavam individualce. Samo, prvo što mi pada na pamet je:hoćeš li se ti suvereni čovječe voziti cestama koje smo mi potlačeni napravili, ili imaš svoje suverene ceste? Nešto nisam shvatio?

Ono što meni prvo pada na pamet to je kad se onomad rasplamsala diskusija u obiteljskom krugu "Lud, zbunjen, normalan" - ušutkao tom prilikom Izet mlađahne jednom simpatičnom tvrdnjom: "ono što smo mi izgradili vi ne stignete ni okrečiti"!

Harp

• Global Moderator
  • Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Primio: 270
« Odgovori #4 : 20 Listopad, 2016, 17:06:15 »

Bambi, samo kao primjer: ako ovlastena sluzbena osoba izda valjani nalog da se tvoj posjed s vanjske strane opase tankom zicanom ogradom na povrsini pod kojom ona za to ima pravo, hoces li uzeti skare za zicu i napraviti si prolaz kad ti bude potreba, znajuci pritom da ostecujes tudju imovinu (koju su drugi platili, postavili itd.), ili...?

Ceste i putevi su javno dobro koje "je u javnosti poznato da" nije nicije, a ujedno je i svacije - koje su uglavnom napravili ljudi, svojom utrosenom energijom, bilo da im je bila potreba, placeni posao ili im je bilo naredjeno prisilom od strane vladara.

U tvojem pitanju mijesas, pitanje utrosene energije za izradu (u koju je vecina ljudi doprinijela, i to u toj mjeri da se mogao cijeli planet izasfaltirati da je vladar to htio) s pitanjem prava vlasnistva, odnosno privatnog posjedovanja. Buduci da je pravo na kretanje i putovanje opcenito, prirodno pravo svakog pojedinca kao covjeka, a buduci su putevi/ceste izgradjene kao mreza oko planeta, a koje nemaju dugova, ne moze i ne smije cesta biti zabranjena bilo kome tko nema valjani ugovor s "izvodacem radova odn. naruciteljem" o zabrani ili naknadi, jer oni ujedno nisu i posjednici cijelog planeta, kao ni prava pojedinog covjeka, tj. pravo na kretanje je "jace" od bilo koje druge ljudske "zakonske" izmisljotine.

Sto se tice dobrobiti povezivanja cestama, odnosno volje pojedinca za nekim interesima povezivanja, ceste su oduvijek bile organizirano gradjene za trgovinu odnosno olaksano ubiranje poreza, i imas masu primjera gdje se cesta naknadno gradi par metara od kuca (jer je tako nekoj firmi isplativije), koje mozda zele imati mir...
Treba li ovom planetu jos cesta, i po koju cijenu?
Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 21
  • -Primio: 43
  • Sulude ideje iz divergentske škrinje ludila
« Odgovori #5 : 20 Listopad, 2016, 18:01:05 »
Obveza takozvanih osoba na registraciju tzv. motornih vozila za sudjelovanje u tzv. prometu i plaćanje privilegije za tzv. upravljanje istima, uvjerenje je kojemu se povinuje najveći dio ovdje najinteligentnije životne vrste. Stvari se međutim drastično mijenjaju kad je u pitanju...
Obavijest Suverenog O Putovanju Planetom Zemljom Vlastitim Privatnim Putnim Pomagalom
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1287
  • -Primio: 698
« Odgovori #6 : 20 Listopad, 2016, 18:05:31 »
Citat
Bambi, samo kao primjer: ako ovlastena sluzbena osoba izda valjani nalog da se tvoj posjed s vanjske strane opase tankom zicanom ogradom na povrsini pod kojom ona za to ima pravo, hoces li uzeti skare za zicu i napraviti si prolaz kad ti bude potreba, znajuci pritom da ostecujes tudju imovinu (koju su drugi platili, postavili itd.), ili.

"Tvoj posjed" nije tvoj, naravno. Država kaže da taj komad zemlje pripada osobi tvog imena i prezimena, pa ako negiraš državu i njena pravila onda ni tvoj posjed nije tvoj. To je samo mjesto na kojem si odlučio prespavati, i na koje tvoji susjedi svojevoljno ne ulaze.
Problem je rješenje

bambi

• V.I.P.
  • Zahvale:
« Odgovori #7 : 20 Listopad, 2016, 19:10:52 »
Mogu shvatiti tvoje razmišljanje u okviru želje svih nas na planeti Zemlji, da tako bude. Ali,...ali- to će biti kada se ostvari ona Marxova:"svima prema potrebama", tj. komunizam i kada se spuste među ljude spasitelji čovječanstva(svih religija i političkih opcija). A do tada ćemo se svi lijepo potamaniti, onako-ljudski. ;) Pa, već se tamanimo tisućljećima. Što više razmišljam o slobodi, sve mi je teže definarati šta je to.Pitanj vlasništva? U nekim jednostavnijim civilizacijama nije postojala riječ "moje" ili "tvoje".

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #8 : 20 Listopad, 2016, 20:41:31 »
"Tvoj posjed" nije tvoj, naravno. Država kaže da taj komad zemlje pripada osobi tvog imena i prezimena, pa ako negiraš državu i njena pravila onda ni tvoj posjed nije tvoj. To je samo mjesto na kojem si odlučio prespavati, i na koje tvoji susjedi svojevoljno ne ulaze.
Zdravo Nikola, interesantno je ovo što kažeš. Evo kako ta ista stvar ispada u službenom obliku, najgornji (#3091) i post ispod njega (#3093):

http://cromalternativemoney.org/index.php/en/forum/76-stvarni-svijet-drutvo-i-drutvene-znanosti/2931-bankrot-hrvatske-komunikacija-s-institucionalnim-autoritetima?limit=6&start=12

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #9 : 21 Listopad, 2016, 00:08:40 »
Defkon, možes li se, molim te, izraziti na ovom forumu bez neprestanog linkanja uvijek iste web lokacije? Mislim da je ovaj forum više nego primjeren za komunikaciju radi koje smo ovdje, a koga zanima više vjerujem da je već dobro upoznat sa portalom kojeg reklamiraš.
Problem je rješenje

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #10 : 21 Listopad, 2016, 00:17:15 »
Citat: bambi
Mogu shvatiti tvoje razmišljanje u okviru želje svih nas na planeti Zemlji, da tako bude

Možda si krivo shvatio. Ne želim ja ništa, samo pokušavam prikazati apsurdnim pokušaj da čovjek sebe deklarira kao tobože slobodnim, a prirodu oko sebe neslobodnom, odnosno svojim vlasništvom.

Ako imaš vlasništvo, onda si i sam vlasništvo, tako ja vidim ovaj problem.
Problem je rješenje

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 21
  • -Primio: 43
  • Sulude ideje iz divergentske škrinje ludila
« Odgovori #11 : 21 Listopad, 2016, 00:47:26 »
 :thumbup1:

Inače, defcon je sam po sebi, a onda i ovo upozorenje zbog linkanja (a ne oftopičarenja) corpus delicti za moju tezu o spermakulturi kao zavjeri.

In flagrante!!!  :001_cool:
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba

bambi

• V.I.P.
  • Zahvale:
« Odgovori #12 : 21 Listopad, 2016, 07:28:51 »
Nikola,nisam tebi odgovarao, zaboravio sam napisati ime (citat) kome se obraćam. :blush:. (defkonu) Mislim da se ekipa koja je ovdje, dobro međusobno kuži i da previše ne mistificiramo (filozofiramo) oko koliko toliko eko-življenja.Defkonova razmišljanja su meni osobno,zanimljiva, jer ukazuju na međuodnos pojedinca i okruženja. No, to su već stvari koje nisu u dometu naših trenutnih života. Idealizam?
« Zadnja izmjena: 21 Listopad, 2016, 07:40:53 bambi »

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 614
  • -Primio: 344
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
« Odgovori #13 : 21 Listopad, 2016, 08:32:14 »
Defkon, molim Te, reci nam (nama na ovom forumu, da ne bude zabune, tko je to "mi"), kojim načinom plačanja kupuješ (ili ne kupuješ) rezervne dijelove za svoje vlastito privatno pomagalo (u daljnem tekstu VPP), (pop-zakovice na primjer), i na koji način nadoknadiš vrijeme, vještinu i rad automehaničaru za popravak VPP-a, te kako nadoknadiš nenamjerno izazvanu štetu nekom drugom korisniku i/ili vlasniku DPP-a?
Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #14 : 21 Listopad, 2016, 11:59:52 »
Defkon, molim Te, reci nam (nama na ovom forumu, da ne bude zabune, tko je to "mi"), kojim načinom plačanja kupuješ (ili ne kupuješ) rezervne dijelove za svoje vlastito privatno pomagalo (u daljnem tekstu VPP), (pop-zakovice na primjer), i na koji način nadoknadiš vrijeme, vještinu i rad automehaničaru za popravak VPP-a, te kako nadoknadiš nenamjerno izazvanu štetu nekom drugom korisniku i/ili vlasniku DPP-a?
Ajde, čak i malo više od toga.
Dakle prije nego li sam tamo nekih 25 godina unazad započeo sve ovo, donio sam čvrstu odluku da mi ne vrijedi živjeti ako stvar ne istjeram do kraja, i da nema te cijene koju za to nisam spreman platiti. Drugim riječima, radi se o onom nečemu najdubljem u čovjeku što nas sve čini različitima odnosno unikatnim jedinkama. Prekid življenja s obitelji (30 godina s dragom i desetak s našim jedanaestogodišnjim klincem), situacija je na koju danas nakon godinu dana gledam tako da iako sam počinio strahovitu grešku - nimalo nisam u krivu.

Ovo s putnim pomagalom je jako friško - tek mu je nekoliko dana tako da praktičnih iskustava naravno još nema. Priprema je međutim itekako bilo, jer se ni slučajno ne radi o nepromišljenom potezu.

Ima nekoliko godina da sam se totalno skinuo s ovisnosti o putnom pomagalu. S obzirom na ono što ćeš u donjim redovima pročitati možda će to izgledati poprilično čudno, no nikakve borbe nije bilo, jednostavno mi to došlo samo od sebe. Otkako sam se prije otprilike 12 mjeseci vratio živjeti na geografsko područje tzv. Pule, svako jutro gimnasticiram cirka sat vremena, svaki drugi dan trčim uz more (još uvijek pušim al' sam vrlo blizu prestanku), svugdje brijem biciklom, a za duža putovanja kupim kartu i putujem čime mi je već najprikladnije. Stoga ne treba biti nuklearni fizičar da bi se zaključilo kako je putno pomagalo čist "politički" potez - u prijevodu nisu informativne oznake tu zbog putnog pomagala već je putno pomagalo tu zbog informativnih oznaka.

- ne samo zadnjom Obaviješću već cjelokupnom mojom Dokumentacijom isključena je svaka sumnja smijem li ja raditi to što radim s putnim pomagalom ili ne;

- za nadoknađivanje štete postoje ta neka osiguranja, a ona su čista prevara koju je više nego lako dokazati prostom matematikom. Naime kad se zbroje sve police dolazi se do šokantnog otrkića kako je pokriće sitnije nego što je tebi prljavštine ispod malog nokta. U svrhu nadoknađivanja eventualne štete ja imam moj platni instrument SOVRO, a onako usput već nekih mjesec i nešto na Arbitražnom Sudu Pravde je u tijeku proces čiji je temelj Tužba koju sam podigao protiv Ivane Jakir Bajo ili ti tzv. Glavnog Državnog Rizničara Republike Hrvatske;

- tek što mi ko mladcu onomad brada počela rasti, već sam ohoho bio poznat kao "doktor" za aute. Nema tu puno priče, nas se par klinaca ludo napalilo na sportske prerade, i tada to nije bilo pitanje vještine nego stil života. Ova ti je slika recimo primjer kako uživati u Ferrariju možeš i bez novca ukoliko si dovoljno kreativan, ili je to barem bio slučaj sa mnom, a interesantno je primjetiti da tzv. registarskim pločicama nema ni traga ni glasa

Dakle s ovim tvojim pretpostavkama kao što vidiš nema nikakvih problema, a osim toga moja su poznanstva veoma široka i prekrasna je spoznaja da još uvijek ima dosta njih kojima je prijateljstvo važnije od naplaćivanja usluga.
By the way, u povjerenju, informativne oznake nisam sam postavio na moje putno pomagalo već sam otišao kod stare stručne ekipe, hahahahaaa čisto da vidim reakciju i šteta što nisam imao kameru. Naravno da sam im se za trud odužio u kafiću :)
« Zadnja izmjena: 21 Listopad, 2016, 12:02:28 defkon »