Zapamti

"Ako nikad nisi ispao glup, nikad nećeš postati stručnjak."

Autor Tema: Walipini - ukopani staklenik  (Broj pregleda: 1781 )

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Thank You
  • -Given: 1444
  • -Receive: 961
Odg: Walipini - ukopani staklenik
« Odgovori #15 u: 18 Listopad, 2021, 11:21:52 »
Rajčice u plasteniku završavaju sezonu. Rađale su prilično dobro, bilježio sam svako branje i do sad nabrojao nekih 35kg cherry rajčica. Ove druge, krupnije nam se nisu sviđale i jedonstavno sam ih porezao, izbacio van.

U plasteniku je još prilično toplo, mogao bih rajčice ponovno spustiti po špagi i forsirati nastavak sezone, ali zasitili smo se. Mislim da ću sada sve izbaciti i sijati neko povrće za hladnije vrijeme.
Problem je rješenje

andjelkoasa

• Zaslužni član
  • Thank You
  • -Given: 322
  • -Receive: 148
« Odgovori #16 u: 16 Studeni, 2021, 18:34:56 »
Zanimljivo mi je to sa rajčicama. I kod nas su razne vrste cherry rajčica uspjele preživjeti do prije 14 dana na otvorenom.
Krupnije sorte su dosta kraćeg roka trajanja i traže više brige. Najviše im treba vode ali i dobra prihrana, od sadnje pa do donošenja plodova.
Čini mi se da su sitnije sorte sličnije originalnoj rajčici kakva je bila u Amerikama.

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Thank You
  • -Given: 1444
  • -Receive: 961
« Odgovori #17 u: 17 Studeni, 2021, 13:32:33 »
Kod mene je sad nastupilo ono doba bez sunca. Ili je kiša, ili magla, ili gusti oblaci, vjetar, svega ima ali nema sunca. Staklenik praktički ne služi ničemu, osim možda kao zaštita od kiše. Ovakvo vrijeme će se nastaviti do kasne zime. Pred proljeće onda krenu sunčaniji dani, samo što je prilično hladno (vani). Tu se nadam da će staklenik opet imati svoju primjenu, prvo kao školica za presadnice, i mjesto za prvo povrće.
Problem je rješenje