Zapamti

"Besplatna mjesta u kazalištu prva zvižde."

Autor Tema: ishrana u prirodi (jna)  (Broj pregleda: 11597 )

kad budu gorjeli gradovi

• Legenda foruma
  • Thank You
  • -Given: 316
  • -Receive: 564
ishrana u prirodi (jna)
« u: 26 Rujan, 2013, 12:12:14 »

download

vojna knjiga iz bivše jugoslavije pisana još nekad '60-ih godina, a ovo ovde je treće izdanje iz 1990. i siguran sam zadnje.. :) knjiga je poprilično u "survivalist" fazonu, i mogu reći da je izuzetno korisna i vrijedna. pored jako puno informacija o jestivim biljkama, životinjama i gljivama kod nas, tu je i dosta toga o kuvanju, spremanju i konzerviranju hrane, otrovnim biljkama, prvoj pomoći u prirodi, snadbjevanju vodom, lovu i ribolovu, improvizovanom smještaju u prirodi i uopšte raznim temama vezanim za preživljavanje u prirodi. pošto se jna i sfrj raspala knjiga ne posjeduje copyright te je možemo slobodno čitati i dijeliti, hehe..
napomena: internetom je dugo kružio pdf ove knjige gdje nije bilo ni pola stranica. ovaj pdf je kompletna verzija knjige sa svim stranicama! knjiga je optimizovana za štampu i čitanje.

zemljak

• V.I.P.
  • Thank You
  • -Given: 259
  • -Receive: 284
Odg: ishrana u prirodi (jna)
« Odgovori #1 u: 26 Rujan, 2013, 22:11:54 »
Prekrasno! Hvala!

vojna knjiga iz bivše jugoslavije , a ovo ovde je treće izdanje iz 1990. i siguran sam zadnje.. :)
Nikad ne reci nikad. Živjela Jugoslavija!

Nego, baš sam jučer nabasao na modernog (i marketinški) promicatelja šumske hrane, a nisam znao kud da ga stavim.
 Sadrži recepte
http://www.lovacnabilje.com/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=53&lang=hr

kad budu gorjeli gradovi

• Legenda foruma
  • Thank You
« Odgovori #2 u: 26 Rujan, 2013, 22:16:00 »
Citat:
Živjela Jugoslavija!

živio i ti na golom otoku.

kad budu gorjeli gradovi

• Legenda foruma
  • Thank You
« Odgovori #3 u: 04 Listopad, 2013, 11:55:55 »
Citat:
Nego, baš sam jučer nabasao na modernog (i marketinški) promicatelja šumske hrane, a nisam znao kud da ga stavim.

imaš temu
Portali i forumi koje pratim