Zapamti

"Ako se volu ne pije, ne guraj mu glavu u vodu."

Autor Tema: Poštena poslovna ponuda graditeljima farmi  (Posjeta: 9773 )

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 17
    • Alternativna Valuta Crom
Poštena poslovna ponuda graditeljima farmi
« : 12 Svibanj, 2015, 11:18:58 »
Svakoga dana sve se više i više ljudi diljem planeta budi u istinu o tipu i opsegu nerazumijevanja smisla života do kojeg smo svi dovedeni globalnim političkim i ekonomskim konceptom. To je veoma dobar znak. Problem je, međutim, da čovjek, jednom probuđen, još uvijek sebe pronalazi okruženim teškim okolnostima koje mu ne dopuštaju uživati slobodu i prosperirati iskorištavanjem gotovo beskrajne neizmjernosti mogućnosti pruženih kombinacijom prirode svijeta i instinkta te kreativnosti 7 milijardi duša.

Dok pažljivo pratim kako drugi individualci - nezadovoljni dominantnom široko reklamiranom definicijom novca i objašnjenjem svrhe ljudskog postojanja - pristupaju tranziciji prema samostalnosti i autonomnom samoupravljanju, u isto vrijeme i sam činim nešto sopstveno kako bih se rekonektirao s mojim pravim ja i počeo živjeti život po vlastitom izboru:

Traži se projektant/konstruktor za agroturizam farmu & trgovac automobilima i motociklima

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
Odg: Poštena poslovna ponuda graditeljima farmi
« Odgovori #1 : 26 Svibanj, 2015, 20:07:34 »

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 406
  • -Primio: 156
« Odgovori #2 : 26 Svibanj, 2015, 21:44:36 »
samo naprijed iako možda je bolje pričekati još koju godinu za raspad sistema ;)

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #3 : 27 Svibanj, 2015, 07:23:43 »
To bi vjerojatno bilo prekasno... naime takve situacije najčešće rezultiraju "ugrabio tko šta ugrabio" - iskustva nam ne manjka zar ne?

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #4 : 27 Svibanj, 2015, 11:53:16 »
ovako te razni organi države još mogu gnjaviti, a kada državnim službenicima prestane stizati plaća neće nikog biti briga za neko permakulturno imanje.

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #5 : 27 Svibanj, 2015, 12:27:57 »
Oko raspada za godinu ili koju godinu se očigledno slažemo. Što se tiče ostalog, svašta se može dogoditi. Osobno se nadam da će upravo tako i biti - baš svašta. U tome i jeste ljepota zar ne? Jeste, al ne samo ona nego i rizik...

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Primio: 381
« Odgovori #6 : 28 Svibanj, 2015, 01:52:15 »
Bok defkon!

Bas dobro da si otvorio posebnu rubriku o tvojem projektu, vjerujem da ce je mnogi s zanimanjem pratiti.
Nije mi jos jasno kako ces "doci" do zemlje, a da ne povrijedis (ostetis) nekoga tko je uvjeren kako je to njegovo nasljedje, stoga vrijednost za crne dane ili potomke...
Preporucio bih ti da proucis knjigu http://www.zmag.hr/admin/public/javascript/fckeditor/editor/ckfinder/userfiles/files/PRIRUC%CC%8CNIK_PK_DIZAJN_web.pdf
smatram da ce ti to znanje dobro doci u buducnosti.
Sto se ograde tice... 4 km 'neprobojne' ograde nije mala stvar, niti za postaviti, niti za odrzavati, ako si na to mislio. Opet, nije mi jasno kako si to zamislio ograditi cijelo imanje... jer, obicno se od zivotinja ogradjuju samo vrtovi u neposrednoj blizini kuca, tamo gdje se najvise radi, i opet zivotinje pronadju neki put... Koliko sam cuo, domace zivotinje su naucene da se pred noc "vracaju kuci", ili se posebno brine o njima dok su na ispasi.

Ono sto bi ti mozda bilo prihvatljivo je nekakva vrsta zivice (ziva ograda), npr vrlo cvrstu zivicu se moze dobiti od graba,  ali treba puno rada uplitanja grana; glog se isto koristi, pa onda vrba (lagano se ukorijenjuje, brzo raste, isto se treba uplitati ako se cilja na cvrstocu; neke vrste bambusa rade gustu zivicu i brzo rastu; razna naknadna armiranja, kao brsljan ili kupina... ili zivica od lijeske polegnuta i gusta http://www.perforum.info/index.php?topic=54.msg7506#msg7506
« Zadnja izmjena: 28 Svibanj, 2015, 01:57:19 Harp »
Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #7 : 28 Svibanj, 2015, 10:58:50 »
č†iao Harp :)
Cijeli život o slobodi tupim, a sad tu nekakve ograde... Pojma nemaš koliko me ta ograda zasvrbila, i koliko si mi olakšanje donio tvojim postom - kojeg sam, usput rečeno, zalijepio na Crom jer ga u biti niti ne smatram prijedlogom već idealnim finalnim rješenjem. Dakle, ako uopće bude potrebe za ikakvom ogradom, što u ovom trenutku ne znam, rješenje je tu - thanks man - a meni je palo na pamet i što napraviti ako ta eventualna ograda bude morala biti "neprobojna" (vidi Crom).

Heh, kako do zemlje? Do parcele teško, al do zemlje na Zemlji vjerojatno puno lakše. Ne znam al pretpostavljam da u toj takozvanoj Istri na geografskom području između takozvane Pule i tamo negdje do takozvanog Pazina, ima dosta te takozvane zemlje u nekakvom tobože državnom vlasništvu. Ako je to slučaj, bude uslijedio moj poziv ljudima što sebe nazivaju nekakvim organima, da se dogovorimo koja bi lokacija meni bila dobra a njima takozvanim svim državljanima ne bi stvarala eventualne probleme. Ako dogovor propadne ili do njega uopće ni ne dođe, jednostavno ću dati obavijest da se od tog i tog dana počinjem totalno legitimno koristiti tom i tom zemljom na Zemlji.
Ukoliko pak navedene takozvane zemlje u tom nekakvom tobože državnom vlasništvu nema nego je sve već privatno zauzeto, onda se pružaju dva izbora. Ovisno o tome je li zemlja na Zemlji zauzeta na legitimni način, i kada - u periodu prije ili poslije nego li su ljudi što stoje iza takozvane Republike Hrvatske nada mnom počinili teški ratni zločin, lako se može desiti da i tu nastupim s obavijestima. U suprotnom, ako za time bude bilo potrebe, ja ti to Harp sve lijepo kupim. Baš kao što je SOVRO u cijelosti pošteno platio takozvane bankarske kredite, SOVRO će i ovo dakle pošteno i u cijelosti također da plati.

Ono što moram napomenuti je da Agroturizam Farma Vivian nije nekakva teorija koja pripada nekakvoj neodređenoj budućnosti, već konkretnost koje se dešava upravo sada. Ako ne sve, nadam se da ću barem većinu stvari oko izbora lokacije zgotoviti do konca ovog ljeta.

I da, da dodam još i to, u oglasu stoji kako farma neće da bude samo moj dom, nego i kuća 8 dodatnih obitelji. Tko je zainteresiran, može me slobodno kontaktirati. Te ću dodatne kuće i raznorazne pripadajuće objekte ja platiti... Čitava farma će funkcionirati kao privatno suvlasništvo, i to je "društveno uređenje" planirano nekako ovako - link

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #8 : 29 Srpanj, 2015, 19:10:30 »
Ovom Obavješću kojom ljude na takozvanim dužnostima 'Gradonačelnika Grada Pule', 'Načelnika Policijske Uprave Istarske', 'Pročelnika Područnog Ureda Za Katastar Pula' i 'Voditelja Zemljišnoknjižnog Odjela Pula Općinskog Suda U Puli' korektno informiram o nekim novim detaljima vezanim za moj život i poslovanje, istovremeno ih još jedanput dodatno podsjećajući na određene važne činjenice s kojima sam takozvane najviše domaće i međunarodne političko-pravne te monetarno-financijske institucionalne autoritete već uredno upoznao u prethodnim navratima - učinjen je s moje strane bitan korak prema finalnoj realizaciji projekta Agroturizam Farma Vivian, čija je svrha omogućiti čovjeku pojedincu što veći nivo samodostatnosti i neovisnosti, između ostalog i prije svega u prehrambenom i ekonomskom smislu. Pripreme za poduzimanje skorog narednog koraka upravo su u tijeku...

Obavijest Slobodnog Suverenog Čovjeka Pulskom Gradonačelniku, Policiji, Zemljišnoknjižnom Odjelu I Katastarskom Uredu

defkon

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
« Odgovori #9 : 11 Listopad, 2015, 09:46:31 »
Evo važne vijesti, svježe objavljene povodom rješenog pitanja izbora lokacije za "Agroturizam Farmu Vivian":

Obavijest suverenog čovjeka o započinjanju korišćenja zemlje

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #10 : 11 Listopad, 2015, 15:35:43 »
Citat
Aktualno: ime parazita

:biggrin:

Zvono istine ima sličan oblik odjavljivanja, biti će u budućnosti sve više takvih zadjednica   :)