Zapamti

"Bolje je biti živi prosjak nego mrtvi car."

Novi Postovi

Str: [1] 2 3 ... 10
1
Vještine, zanati, ideje... / Odg: Pravljenje sapuna
« Zadnji post od Harp u 20 Srpanj, 2021, 00:11:47 »
Kakva je to Laugensteine soda?

Natrij hidroksid, NaOH
2
Vještine, zanati, ideje... / Odg: Pravljenje sapuna
« Zadnji post od Nikola u 19 Srpanj, 2021, 22:27:11 »
Kakva je to Laugensteine soda?
3
Vještine, zanati, ideje... / Pravljenje sapuna
« Zadnji post od Harp u 19 Srpanj, 2021, 16:37:50 »

Pravljenje sapuna

Napredno gospodarstvo i kucanstvo, 1933.

4
Priprema i konzerviranje hrane / Odg: Pletenje cesnjaka
« Zadnji post od Nikola u 12 Srpanj, 2021, 10:54:20 »
Evo video na yt:

(Hoćemo li ukloniti link na zippy i zamijeniti ga sa yt?)
5
« Zadnji post od Harp u 11 Srpanj, 2021, 14:49:28 »
Nemoj više tako postavljati video. Dok se riješim svih reklama i pop-upova prošla me volja za gledanjem.  :001_unsure:

E puno hvala na obavijesti!
Ja uvijek prije nego posaljem neki link provjerim njegovu funkcionalnost, pa sam tako i na zippyshareu. Dakle, nakon sto sam upload fajl, sam ga odmah i downlodirao bez ikakvih problem i bez ikakvih reklama... zato sam i postavio direktni link s kojeg sam ja skidao. Medjutim sada kada si napomenuo da postoje problemi, isao sam provjeriti, i stvarno se bave s prljavim poslom, jer su mene zavarali da se to moze skinuti bez problema. Ukratko, gomila reklama, a do mog videa nisam ni uspio doci :(

Tako da sam potrazio druge servise, pozivam druge da ih provjere.
Meni je jedini uvijet da mogu bez problem sa starijim kompjuterom to uploadat, sto se danas moze rijetko naci. Sve trazi neke najnovije browsere i slicno, pa je stranica neupotrebljiva za ista starije. Ukratko, saljem manji testni fajl:

https://www.filemail.com/
 vijci.mp4
 1 week
https://www.filemail.com/d/tdzvrrkxltlobow
 1 file, 2.66 MB - Time remaining to download files: 6 days 23 hours
 Ovaj mi radi dobro,
  downloadirao bez problema, skinuo ga na komp i na mob bez ikakvih reklama

+++++++++++++++++++++++++++++++

https://filebin.net/
 https://filebin.net/ccoou39cmgnhfyzq
 Filebin

The bin ccoou39cmgnhfyzq was created 2 seconds ago, updated now and it expires 6 days from now. It contains 1 file at 2.7 MB.

Na ovaj mogu upload ali ne mogu skinuti da provjerim, fali mi neki plugin.
Ali ako drugima radi...
++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ako treba postaviti isti video ponovno recite, volio bih da zavrsi na necijem yt accountu kako bi "zastalno" ostao kao informacija.
Hvala jos jednom, na zippyshare vise nikad! :)
6
« Zadnji post od Nikola u 09 Srpanj, 2021, 08:34:00 »
Hvala Harp!

A što se tiče video tutorijala, za ovakve stvari sigurno da prenose više informacija nego tekst ili crtež. Ja nisam baš vješt u snimanju i objavljivanju videa, i vidim da mi je to nekad ograničenje.
7
« Zadnji post od andjelkoasa u 09 Srpanj, 2021, 08:14:50 »
Nemoj više tako postavljati video. Dok se riješim svih reklama i pop-upova prošla me volja za gledanjem.  :001_unsure:
8
Priprema i konzerviranje hrane / Pletenje cesnjaka
« Zadnji post od Harp u 08 Srpanj, 2021, 20:57:46 »
Pletenje cesnjaka

Sada je vrijeme za izvaditi cesnjak iz zemlje, splesti ga, i staviti susiti, kako bi ga se moglo koristiti do sljedece sezone.
Ja ga vadim iz zemlje u 7. mjesecu, a sadim u 11. mjesecu, imam ga gotovo do sljedece berbe.
Cesnjak sortiram na 4 skupine, i to je jedna van kategorije koja ima slabu, trulu stabiljku, ili je naprosto ona otpala pa iz zemlje izvucem samo lukovice cesnjaka. To ide odmah za upotrebu.
Ostale tri kategorije su: najbolja je za sjeme, druga je normalna, i treca je sitnija. Za sjeme uzimam oko 1/4 sveukupno posadjenog cesnjaka, a ukoliko ga u kategoriji "za sjeme" nema dovoljno, nadopunim iz "normalne" koliko treba.
Tako vec godinama radim od kada sam pronasao sortu koja kod mene uspijeva.

Ujedno koristim priliku da i naucim sto sve stoji iza "petminutnog" videa, kakve cesto znam gledati na yt.
Dakle, nista novoga, ali je od mene :) Postavio sam na zippyshare (sljedecih mjesec dana ce se moci downloadirati), ali ukoliko netko hoce kopirati na yt biti ce mi drago, samo neka ostavi link u ovoj temi.
Isto me zanima sto mislite o videu kao sredstvu prijenosa informacija, u odnosu na fotografije.
Video traje 9 min.

Postavljeno na yt, hvala Nikola! :)

www.youtube.com/watch?v=D2YNpnJyEI4
Pletenje cesnjaka

9
Alternativna energija / Odg: Prenamjena ambalaze
« Zadnji post od TB u 01 Srpanj, 2021, 12:47:52 »
sjećam se ranije je bilo bitno manje ambalaže i nije se recikliralo nego čuvalo za kasniju uporabu.

naravno da treba razvrstavati otpad, navodno se plastika koristi kao gorivo u cementari. Problem je što se odvaja zajedno s tetrapakom i metalom i mislim da nema šanse da se izvuče npr aluminijska folija što znači da ide u peć i kasnije u zrak pa imamo dodatnu dozu zagađenog zraka metalima.

inače sam baš tražio neko piće u HDPE/PP plastici jer mi treba boca za vodu cca 1.5L i sve je PET plastika  ::)
10
Gospodarenje vodom / Odg: Traženje vode, visak i rašlje
« Zadnji post od Harp u 30 Lipanj, 2021, 22:47:24 »
Vezano za rucno busenje vode

www.youtube.com/embed/q5GWEq3ExLs
Antique Hand Pump Well, Start to Finish, at our Remote Off Grid Property

www.youtube.com/embed/E87VmW-St0o
Rasljari

Str: [1] 2 3 ... 10