Zapamti

"Bolje je pojesti jednu dobru krušku negoli košaru
trulih."

Autor Tema: Tko te posjeduje  (Posjeta: 5151 )

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 336
Tko te posjeduje
« : 16 Prosinac, 2014, 00:36:16 »
Account je terminiran:
[url=http://www.youtube.com/watch?v=ZyiqWvXIJYU#ws]Tko te posjeduje[/url]
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2020, 09:58:20 Nikola »
Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 679
  • -Primio: 361
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
Odg: Tko te posjeduje
« Odgovori #1 : 18 Prosinac, 2014, 14:00:59 »
Preporučam, vrijedi pročitati:
Marlo Morgan, Mutant message down under,
a u izdanju "Dvostruke duge" knjiga je tiskana 1999. godine pod nazivom:"Tihi zov Australije", u podnaslovu: "Mudrost zaboravljene kulture stare 5000 godina i njena poruka ljudima današnjice". (UDK 821.111 (73)-31-163.42).
"Ovo je priča o hrabroj ženi koja je hodala s Aboridžinima i naučila tajne i mudrost drevnog, drevnog plemena. To su stvari koje svatko od nas mora naučiti - vratiti se u okrilje prirode, vjerovati u svoje unutarnje znanje i prihvatiti vodstvo više Inteligencije", napisala je Elisabeth Kubler-Ross u recenziji knjige Marlo Mprgan.
Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1376
  • -Primio: 829
« Odgovori #2 : 18 Prosinac, 2014, 18:00:59 »
Ne slazem se s tvrdnjama iz onog filma. Objava rata nije istodobno i pobjeda. A kad goloruki, neinformirani seljo objavi rat najmocnijoj svjetskoj vojnoj sili, onda tesko da tu objavu mozemo zvati pobjedom.

Film tvrdi da dijete postaje rob sustava zato jer su ga roditelji registrirali. Kako je onda sustav uopce nastao u vremenu kada nitko nije bio registriran? Ili, kako to da sustav odlucuje hoce li dijete biti rodjeno ili nece (abortus). Kako to da sustav moze oduzeti dijete nakon rodjenja, a prije registracije (npr majka je u zatvoru).

Mislim da smo robovi sustava ne zbog nekog potpisa, nego zbog toga sto je sustav mocan a mi nemocni. Buduci da je takav odnos snaga, sustav sutra moze nametnuti pravila igre koja mu odgovaraju. I to moze nametnuti i registriranim i neregistriranim pojedincima. Tvrditi kako za nekoga ne vrijede pravila sustava zato jer nije registriran, bilo bi kao i tvrditi da neregistriran auto ne mora postivati prometna pravila.
Problem je rješenje

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #3 : 18 Prosinac, 2014, 23:36:48 »
Video započinje zanimljivim pitanjem tko nas posjeduje. Dobro je zapitati se tko nas to posjeduje. Civilizacija i tehnologija nas udaljuje od nas samih, umjesto da nam olakša svakodnevni život, mi se okrećemo tehnologiji i zapostavljamo vlastitu bit i tako se udaljujemo od sebe samih i svojih bližnjih i drugih ljudi općenito.
Ne možemo živjeti van sustava, jer smo htjeli ne htjeli dio njega.
Aboridžini nas nazivaju mutantima koji su mutirali od priride, a mi njih nazivamo primitivcima. Aboridžinu daš kuću da u njoj stanuje, a on spava pod vedrim nebom, jer je tako naućio.
Problem je što sve želimo posjedovati, pa čak i energiju, koja nije ničija, ona jednostavno jest. Nikola Tesla ju je htio pokloniti čovječanstvu, ali nije uspio niti on. Očito da još nije došlo vrijeme za to, jer svijest kolektivna i svijest pojedinca, mora preskočiti u novu dimenziju da bi se to dogodilo. George Orwell je to lijepo opisao u "Životinjskoj farmi".

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #4 : 19 Prosinac, 2014, 08:28:41 »
Hehe, mozak je čudna stvar, pogledao sam zadnje dvije teme koje je Harp otvorio, pa mi ih je mozak zdrobio u jednu. Tako sam pomislio da se gore u filmu govori o ovome:

http://radioliberum.org/registracija-novorodenih-kako-zeznuti-sustav/...i onda odgovorio na tekst, a ne na film, protiv kojeg naravno nemam ništa protiv.

No svejedno, tema je vrlo bliska, i naravno da se trebamo zapitati o vlastitoj slobodi.
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2020, 09:59:13 Nikola »
Problem je rješenje

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
« Odgovori #5 : 19 Prosinac, 2014, 19:07:00 »
http://dnevnik.hr/scena/zanimljivosti/sudac-donio-odluku-bacanjem-novcica.html

http://s1.postimg.org/iwwxsod99/reg2.png

http://s1.postimg.org/iwwxsod99/reg2.png
« Zadnja izmjena: 28 Travanj, 2020, 10:00:40 Nikola »

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
« Odgovori #6 : 04 Siječanj, 2015, 16:51:33 »
Evo jedan filmic od 40 minuta (ima hrvatski prijevod), koji na lijepi nacin pojasnjava kako je "vlada" to i uspjela provest:

Kontrola uma - mit ili stvarnost?

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #7 : 05 Veljača, 2017, 21:49:03 »
Mislim da smo robovi sustava ne zbog nekog potpisa, nego zbog toga sto je sustav mocan a mi nemocni. Buduci da je takav odnos snaga, sustav sutra moze nametnuti pravila igre koja mu odgovaraju...

http://m.youtube.com/watch?v=sPeKVdIO5eg

« Zadnja izmjena: 05 Veljača, 2017, 21:54:55 fazy »

bambi

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 81
  • -Primio: 72
« Odgovori #8 : 07 Veljača, 2017, 08:21:03 »
Već smo se, izgleda, pomirili s tim, da više nismo "svoji". Da šume, rijeke, mora, pa i kuće koje smo napravili, nisu "naše". Neki dan smo mogli pročitati kako ni mobiteli nisu naši, već od vlasnika softvera, koji mogu manipulirati njima bez naše volje. Utješno, izgubiš mobać i kažeš: "Baš me briga, nije moj"  :biggrin:

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
« Odgovori #9 : 25 Ožujak, 2020, 01:33:42 »
Da ponovim video iz prvog posta posto je "account terminiran"

I odmah da nadodam drugi kao nastavak za budjenje.

zemljak

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 252
  • -Primio: 277
« Odgovori #10 : 25 Ožujak, 2020, 09:40:11 »
čini mi se da ovaj dobro zbori, za sad.. ali i to može biti navlakuša za svjesne... gradi povjerenje a u ključnom trenutku odigra za gazdu. intuiciju uGlavu

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #11 : 25 Ožujak, 2020, 20:00:31 »
Nevjerojatno precizno je opisao onoga koji mene posjeduje. Meni su trebale godine da shvatim kakav je, dok recimo moja žena ga je pročitala nakon par minuta kada ga je upoznala. A nikad nije gledala ovakve filmove. Niti čitala ništa slično. Toliko o intuiciji.
Problem je rješenje