Zapamti

"Bolje je biti živi prosjak nego mrtvi car."

Autor Tema: problem sa puževima u organskoj bašti i kako ga riješiti  (Posjeta: 52921 )

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1376
  • -Primio: 829
Odg: problem sa puževima u organskoj bašti i kako ga riješiti
« Odgovori #75 : 01 Lipanj, 2020, 11:18:35 »
Super, drago mi je da se problem konačno smanjio. Ovo da patke ne žele susjedove puževe, baš mi je čudno.

Za svjetlo mi je palo na pamet kada kažeš da se formirala kao neka oaza za puževe. Postoji istraživanje koje kaže da je više puževa na osvjetljenim mjestima. To objašnjavaju time da svjetlo jako smeta njihovim predatorima. Pa zato, ispada da i sa tim svjetlom treba vrlo oprezno.
Problem je rješenje

prvivozac

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 125
  • -Primio: 86
Odg: problem sa puževima u organskoj bašti i kako ga riješiti
« Odgovori #76 : 01 Lipanj, 2020, 11:51:24 »
Super, drago mi je da se problem konačno smanjio. Ovo da patke ne žele susjedove puževe, baš mi je čudno.

Za svjetlo mi je palo na pamet kada kažeš da se formirala kao neka oaza za puževe. Postoji istraživanje koje kaže da je više puževa na osvjetljenim mjestima. To objašnjavaju time da svjetlo jako smeta njihovim predatorima. Pa zato, ispada da i sa tim svjetlom treba vrlo oprezno.

Aha! Tako znači! Susjed zadnjih par godina ima, iz neobjašnjivih (sigurnosnih) razloga, jaka svjetla koja dopiru do našeg vrta i snažno obasjavaju tu stranu naše kuće. I često komentiramo žena i ja kako je poremetio ravnotežu i otjerao dio noćnih životinja iz vrta. S tim da imamo sljepiće, a prije dva tjedna smo napravili ježevu kućicu u koju se uselio jež u roku od par dana.
Hvala na informaciji Nikola :)