Zapamti

"Ako je netko umoran da ti dade osmijeh, daj ti njemu svoj."

Autor Tema: Permakultura je ZAVJERA  (Posjeta: 25427 )

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 21
  • -Primio: 44
  • Sulude ideje iz divergentske škrinje ludila
Odg: Permakultura je ZAVJERA
« Odgovori #30 : 29 Rujan, 2016, 22:26:10 »
Dečki, jel iko od vas ikad uzgojil klip kuruze? Ali iskreno, bilo permakulturno ili ne nije bitno?

:biggrin:
Ove godine testirao i spremanje u obliku zimnice. Još nisam otvorio da probam.
http://www.perforum.info/index.php?topic=1277.0
Od kolijevke, pa do groba, za ispiranje mozga je doba

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 687
  • -Primio: 363
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
« Odgovori #31 : 29 Rujan, 2016, 22:40:25 »
Temu o mlijeku smo obrađivali Divergent:

http://www.perforum.info/index.php?topic=93.0
Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
« Odgovori #32 : 29 Rujan, 2016, 23:13:52 »
Ah, dobro je, vidim da o mlijeku već sve znate.  :)

Ma nisam ga spomenuo da sad krene rasprava o mlijeku, nego Nikola navodi kako znanost, npr. biologija, ne može biti zavjera, a ja sam samo dao primjer da može. Ma zna on dobro da može, samo trola tu da nabije statistiku foruma.   ;)

Ali sad baš malo čitam tu temu o mlijeku; pa jeboteled, tu na permakulturnom forumu ima više teoretičara zavjera nego na zavjere.net, a svi se nešto žalite kad kažem da je permakultura zavjera.  :thumbup:

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1390
  • -Primio: 846
« Odgovori #33 : 30 Rujan, 2016, 08:46:23 »
E čekaj sad, jel ti u permakulturi vidiš zavjeru ili teoretičare zavjera?
Problem je rješenje

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
« Odgovori #34 : 30 Rujan, 2016, 09:19:39 »
Permakulturu vidim kao stalnu poljoprivredu u koju su se inflitrirale (slučajno, ili namjerno) ciganske skupine sakupljača smeća i političke skupine boraca protiv CO2, čime je permakultura u globalu postala - zavjera.

Sam forum je očito krcat teoretičarima zavjera, što govori da je permakultura u svojoj srži ogroman izraz prkosa prema našim gospodarima, ali zato su oni infiltrirali svoje pijune unutra, da naprave nered i neravnotežu i ostave po strani zbunjenu masu ovaca koju sama riječ permakultura odmah odbija.

Ima jedan odličan foto-haiku (kako ih ja nazivam i izrađujem na svom blogu) na koji sam jednom bio naletio, koji kaže nešto u stilu: "Gardening is the most therapeutic and defiant act you can do. Plus, you get strawberries."  :biggrin:

Ah, evo, imam ga downloadanog:

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #35 : 30 Rujan, 2016, 10:15:36 »
A evo ja sam po ugledu na Seppa Holzera jednostavno posadio brdo voćaka u nadi da ih srne neće (baš sve) pojesti. A kad gle čuda, ipak su ih sve pojele. Može se reći da sam nasjeo, dok moji susjedi oprezno posade jednu voćku i oko nje podignu bedem od dva metra. Samo, kada bi to bila zavjera (a ne samo moja glupost) koji bi joj bio cilj? Da ja i dalje trošim novce na voće iz dućana? Možda.

Vjerojatno svi ovdje na forumu imamo što zamjeriti onoj prvoj selekciji permakulturnjaka kod nas ( jer mi smo u najboljem slučaju drugorazredni igrači na klupi, a vjerojatnije tek navijači, izuzev par pojedinaca). Ja najviše zamjeram što učenici prebrzo postaju učitelji. Netko pročita knjižicu i odmah krene držati tečajeve. Koje naplaćuje. Ili gradi kuću i dovede besplatnu radnu snagu koja radi besplatno kako bi od njega naučila kako se gradi besplatna kuća. Ja sam tek upalio prvu vatru u svojoj prvoj raketnoj peći i već sam bio pozvan da držim tečajeve o gradnji, što sam naravno odbio. Sad mislim, trebao sam držati tečajeve, a od novca koje zaradim mogu plaćati grijanje na struju kako bi peć trošila još manje drva.

Ali pored svega toga, mislim da sam proučavajući permakulturu postao mnogo učinkovitiji u mnogim stvarima. Za mene se sve tu vrti oko učinkovitosti.
Problem je rješenje

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #36 : 30 Rujan, 2016, 15:02:17 »
Teorija!?
Hvali teoriju Divergent, dr'š se prakse!

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
« Odgovori #37 : 30 Rujan, 2016, 15:11:18 »
Ruku na srce, većina zavjera završava samo na teoretiziranju. Druga stvar što se i dokazane zavjere trpaju u isti koš s "blesavim teorijama zavjere". Tako mislim da sam dovoljno dobro izargumentirao da permakulturu nazovem zavjerom, a ne teorijom zavjere. :) A sad, jel me to čini teoretičarem zavjera? Pa da, teoretiziram. Prevelika fama je nastala oko te riječi "teorija".

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #38 : 30 Rujan, 2016, 15:11:45 »
Ima jedan odličan foto-haiku (kako ih ja nazivam i izrađujem na svom blogu) na koji sam jednom bio naletio, koji kaže nešto u stilu: "Gardening is the most therapeutic and defiant act you can do. Plus, you get strawberries."  :biggrin:..

Sve što radimo, čistog srca, bez očekivanja, sa Ljubavlju, sada i ovdje, i osječamo pri tome zadovoljstvo - radimo najbolje što možemo.
Sve ostalo je - zavjera - Divergent, bili mi svjesni toga ili bili u nesvijesti!

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #39 : 30 Rujan, 2016, 20:30:42 »
Da bismo otkrili radi li se o zavjeri ili ne, samo trebamo pratiti trag novca - on će nas odvesti do zavjerenika.

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
« Odgovori #40 : 30 Rujan, 2016, 20:52:31 »
Trag novca te može odvesti do zavjernika na nižim razinama. Od Karamarka, pa do Monsanta, tj Bayerna. Zavjernicima na višim razinama novac ne treba. Sav novac na svijetu je i tako njihov; oni ga samo kontroliraju i preusmjeravaju. Ali za takve rasprave te pozivam na Zavjere.net forum.  ;) Netko je danas komentirao nešto na temi kafe bar, ili kako se već zove, pa vidim tamo da vas je Nikola već pozvao na Zavjere.net, ali svejedno vidim da vam je o recimo zavjeri sa štednim žaruljama draže razgovarati na permakulturnom forumu...  :no:

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #41 : 30 Rujan, 2016, 21:37:27 »
Svi su dobili email s pozivom na tvoj forum a i na forumu su pozvani. Ali...

Možda se ipak radi o tome da ljudima ovdje nije baš do teorija koliko do praktičnih stvari. Znaš i sam kako rasprave o tome zašto se nešto događa mogu trajati godinama i ne dovesti do nikakvog rezultata. A cijelo to vrijeme smo mogli raditi nešto drugo, na što imamo neki utjecaj. Ja sam na ovom forumu iznosio puko mišljenje o svemu i svačemu ali to nikad nije pokrenulo rasprave. A netko cijepa drva na drugačiji način i to odmah pokrene raspravu.
Problem je rješenje

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
« Odgovori #42 : 30 Rujan, 2016, 21:57:47 »
Onaj Mandrilov tekst je 100 stranica teoretiziranja kako su štedne žarulje loše. Cijeli svijet koristi štedne i LED žarulje, ali ne, on teoretizira kako su klasične žarulje i dalje super.

Dakle, čisto teoretiziranje i sad mi možemo povesti beskonačnu raspravu, svako sa svojim argumentima što je bolje. Hoće li se netko u toj raspravi konačno odlučiti i prihvatiti neku opciju, pa time promijeniti svoj život u tom smijeru, to je sada nebitno jesu li u pitanju žarulje, lektira za drugi razred OŠ, nošenje šešira, štetnost mlijeka, itd...

Tako da vjerojatno sam naziv "zavjere" ima presudan utjecaj. Ljudi se očito boje tog termina da ih se ne etiketira u luđake koji briju na teorije zavjera. Ovako oftopičare i teoretiziraju o zavjerama, ali ih nitko ne smije etiketirati teoretičarima zavjera, jer su oni permakulturnjaci, a ne zavjeraši.  :sleep1: Tako da, lako moguće da je odabir domene bio veća greška...

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #43 : 30 Rujan, 2016, 22:52:38 »
Ma, opusti se Divergent, samo se opusti.
Dobar Ti je forum i domena.
Sve je OK.
« Zadnja izmjena: 30 Rujan, 2016, 22:57:17 fazy »

divergent

• Zaslužni član
  • Zahvale:
« Odgovori #44 : 30 Rujan, 2016, 22:57:52 »
 :)

Jednom kada postanem dibidus ću se opustiti. Do tada...  :mad:

Kako onaj iz Network viče:

I'M MAD AS HELL AND I'M NOT GOING TO TAKE IT ANYMORE!!!