Zapamti

"Ako znaš da su ti krila kratka, ne leti daleko i visoko."

Autor Tema: E-građanin,e-savjetovanje, e-ovo i e-ono  (Posjeta: 2040 )

bambi

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 82
  • -Primio: 72
E-građanin,e-savjetovanje, e-ovo i e-ono
« : 01 Prosinac, 2016, 10:02:06 »
Naša država se silno trudi da bude transparentna, pa je eto uvela trendovski način komuniciranja, a bogami i kontrole, a to je e-xy. Sticajem okolnosti, nedavno sam se susreo s pojmom e-savjetovanaja. Potražim na netu šta to naša sve bujnija birokracija nudi kao sredstvo (alat) za komunikaciju na lokalnoj, županijskoj i državnoj razini. Kada skupim neka iskustva, a i ova dosadašnja su zanimljiva, podastrijet ću malo jaču priču iz prve ruke. Do tada, a to je bit upravo ove teme koju otvaram, očekujem vaše mišljenje o demokratskim dosezima u Hrvata. Mislim na tu transparentnu, elektronsku virtualnu komunikaciju. To jest osposobljenosti državne birokracije, građana i tehničkih mogućnosti. Možda bi pomoglo i poneko vaše malo anketiranje među poznatima, "šta je to e-savjetovanje?"

bambi

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 82
  • -Primio: 72
Odg: E-građanin,e-savjetovanje, e-ovo i e-ono
« Odgovori #1 : 22 Prosinac, 2016, 08:33:18 »
Upravo na portalu Monitor, pronađoh poveznicu na Poslovno.hr, gdje se može pročitati kratka informacija o redizajnu stranice e-građanin. Moja iskustva u praksi, o kojima sam najavio pisati, su potvrdila tu birokratsku zavrzlamu nekog ministarstva (ministra). Moj je kratki zaključak: Nadilazi demokratsku kulturu prosjećnog građanina, nadilazi opću kulturu (obrazovnu), a naročito tehničku mogućnost, to jest, najsporiji internet na ovim prostorima.