Zapamti

"Bolje koliba od slame u kojoj se smiju negoli palača od mramora u kojoj plaču."

Autor Tema: Praktične sitnice  (Posjeta: 3633 )

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 687
  • -Primio: 363
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
Praktične sitnice
« : 11 Travanj, 2019, 13:44:01 »
Pri priključivanju ručnog elektro alata na produžni kabel, susretao sam se sa problemom isključivanja istog, sve dok nisam počeo koristiti ovakav način priključivanja:
Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
Odg: Praktične sitnice
« Odgovori #1 : 08 Svibanj, 2019, 16:03:06 »
Ako želimo namotati električni priključni kabel nekog ručnog alata (bušilica, kutna brusilica ...), ili fena za kosu na isti, najbolje je to napraviti namotavanjem u obliku osmice (jedan namotaj u jednom, a drugi namotaj u suprotnom smjeru).
Na taj način izbjeći ćemo uvrtanje priključnog kabla.

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 359
« Odgovori #2 : 04 Kolovoz, 2019, 23:19:48 »
Pomagalo za nanosenje gustih materijala na tesko dostupna mjesta

Ponekad je potrebno ispuniti s silikonom, masti i sl. neki prostor koji je vrlo nepristupacan na uobicajeni nacin. Ova jednostavna spravica moze posluziti da se olaksa i izvede inace nemoguci posao.
Treba obratiti paznju na debljinu plastike - sto je omjer ulaznog i izlaznog otvora veci, veci je i pritisak, pa time valja koristiti i deblju plastiku. Plasticni tuljac se moze napraviti i duzi nego na slici, tako da ga se nakon umetanja aluminijske folije s materijalom moze potpuno zataliti na kraju, cime je ovaj alat pogodan i za transport, koristenje na udaljenom mjestu.
Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1388
  • -Primio: 846
« Odgovori #3 : 05 Svibanj, 2020, 08:38:22 »
Prije dosta godina naivno sam kupio "pivski set" u kojem su bili sklopivi stol i dvije klupe. Kasnije sam izradio čvršći namještaj i ovo sklopivo čudo samo zauzima mjesto.

Sada sam ogradio vrt i krenuo raditi vrata. Stigao sam do one kukice koja bi trebala držati vrata. Razmišljao sam da od jače žice i čavla napravim kuku, ali sjetim se da ovaj pivski set ima praktičnu sitnicu. Odrezao, učvrstio za gredice i radi odlično. Vrata se samo zalupe i zatvorena su. Laganim pritiskom onog osigurača mehanizam otpušta vrata, ali na silu se ne mogu otvoriti.
Problem je rješenje

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #4 : 16 Kolovoz, 2020, 08:55:20 »
U nedostatku berača smokava, koristim soboslikarski štap, na čiji konusni vrh sam nastavio grlo plastične boce (od ispijenog piva), kojoj sam prethodno, skalpelom odrezao dno.

Ukoliko koristite neku drugu bocu (koja nije od ispijenog piva), pa ista spada sa konusnog vrha štapa, možete je učvrstiti malim vijkom za ivericu.

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #5 : 16 Kolovoz, 2020, 11:04:32 »
U nedostatku berača smokava, koristim soboslikarski štap, na čiji konusni vrh sam nastavio grlo plastične boce (od ispijenog piva), kojoj sam prethodno, skalpelom odrezao dno.

Ukoliko koristite neku drugu bocu (koja nije od ispijenog piva), pa ista spada sa konusnog vrha štapa, možete je učvrstiti malim vijkom za ivericu.

Kako se time beru smokve? Razumijem da odrezanu bocu natakneš na plod, i što onda, kako otkineš plod?
Problem je rješenje

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #6 : 16 Kolovoz, 2020, 11:22:22 »
Zrela smokva lako otpada sa grane pri laganom ljuljanju unutar boce, dok se nezrela smokva ne da odvojiti od grane, osim ako se otkine.
Na taj način beremo smokve van dohvata ruke i ujedno imamo "separator" zrelih smokava, jer nezrelu smokvu nećemo moći ubrati.

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #7 : 16 Kolovoz, 2020, 12:28:21 »
Aaa, super  :thumbup:
Problem je rješenje