Zapamti

"Čak i perje može potopiti brod."

Autor Tema: korona,zika,svinjska,ptičja,mišja,kravlje,spore bedrenice...  (Posjeta: 872 )

zemljak

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 251
  • -Primio: 273
Odg: korona,zika,svinjska,ptičja,mišja,kravlje,spore bedrenice...
« Odgovori #15 : 19 Ožujak, 2020, 14:29:04 »
Goco, hvala na lijepim željama, ali ako misliš ma Jahvea- taj me može samo spržit.
Anđelko- ni mene ne diraju teorije, samo vidljiva praksa.

A ono što sam se kladio na karabit- povlačim:( Na sumpor idu. Kako prikladno, ajme, kako se nisam toga prije sjetio, sumpora ti
https://rs-lat.sputniknews.com/videoclub/202003191122095853-kamere-snimile-vise-neidentifikovanih-objekata-kako-se-spustaju-u-grotlo-popokatepetla-video/ Jahve je Đave, transkripcija je majka istine
« Zadnja izmjena: 19 Ožujak, 2020, 14:30:48 zemljak »

andjelkoasa

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 218
  • -Primio: 117
« Odgovori #16 : 23 Ožujak, 2020, 13:36:31 »
Mislim da je ovo na tragu nekih drugačijih informacija

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 309
« Odgovori #17 : 23 Ožujak, 2020, 17:07:24 »
Bas sam htio napisati o tako ocitom stanju u medijima, ali sada samo mogu preporuciti da poslusate gornji video. Ukoliko netko zna neke podatke o autoru bilo bi ih dobro priloziti.

Usput evo i misljenja Drazena o virusu (audio)

Stranice vlade koronavirus.hr kao i mediji izgleda da za svrhu imaju samo isticanje i promidzbu vaznosti vlade i njihovih odluka, diljem svijeta. Naime, pratim vec tjedan dana tu stranicu, i tamo se doslovno nabacuju s statistickim podacima,  mijenjaju ih kako puse... to su vise dinamicki podaci... bitno je sto prije izbaciti sokantnu informaciju, a ostalo je nebitno, lako se editira, tako da su stranice nevjerodostojne.

Jasno se vidi "slabost" hijerarhijskog poredka, gdje doslovno volja grupice ljudi, odnosno jednog covjeka se primjenjuje po cijelom svijetu.
Da mi je itko prije recimo godinu dana rekao da je cijeli svijet moguce zaustaviti putem volje jednog pojedinca, moj odgovor bi bio potpuno negativan. Apsolutno sam bio uvjeren da bi se ipak negdje nasao netko - tko bi za razliku da "samo poslusa" -  zastao nakratko i razmislio.
Cini se da su jedino u kini donesene odluke na razini izvorne vlade, sve ostale drzave u svijetu su se samo podredile jednom izvoru (valjda wmo) bez odlucivanja o ispravnosti tih postupaka.

Ljudi jos nisu ni svijesni da se to sve dogada zato jer su ostvarene mogucnosti da se to dogodi, uslijed njihovog rada, dopustanja iskoristavanja, i neznanju o svojoj izvornoj moci. Uslijed ogromnih viskova koje su stvorili, koje stvaraju i koje ce stvoriti.
Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

zemljak

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 251
  • -Primio: 273
« Odgovori #18 : 25 Ožujak, 2020, 09:55:39 »
osim karabita, povlačim i sve što sam ikad izrekao o Gospodu Jahveu... Pokazao mi je svoju snagu i milost. eno mi je nekidan pod kućom otvorio vrata pakla, hipocentar (pozdrav iz epicentra) a prošli smo relativno bez greške..

Nego, kaže Bill Gates da je ovo tek priprema i test za buduće pandemije. On im je sukreator, treba mu vjerovat.

Molim pametnije: jedva sam došao/izračunao podatak da postoji 6% vjerojatnosti u Kaliforniji da uslijedi jači potres.
Ajmoreć neka je pola postotnog poena, dakle recimo aproksimativno 3% šanse kod nas da udri 7 rihtera..
To je koliko vidim, dosta veća mogućnost nego da oni koji su se uopće zarazili, umru od korone, čak i ako imaju još sto bolesti plus godina proizvodnje? Uz to što se valjda svakoga koji umre, svrsta pod koronu.. (ne kažem da nas ne mogu otrovati čime/kad god žele)

U ZG svi nose maske, ograničeno kretanje sa poprijekim gledanjem na one koji se kreću... međutim, ima neki jači postotak mogućnosti da koga ne zatrpa, završi na mećavi.. Pustite žene i djecu u manje trusna područja, kad već ne znate bolje!
Poludićemo od trešnje i sile višnje
« Zadnja izmjena: 25 Ožujak, 2020, 10:00:01 zemljak »

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1344
  • -Primio: 773
« Odgovori #19 : 25 Ožujak, 2020, 16:48:18 »
Spomenuti Gates navodno kritizira vlastitog predsjednika riječima "...poslao bi ljude u restorane dok se oko nas gomilaju tijela..." Pa kad to kaže otac ere osobnih računala, moramo vjerovati da je dobro izračunao. Ipak, pogledao sam malo statističke podatke za USA. Mortalitet im je oko 2.8 milijuna, plus minus 50.000. Trenutno je u USA registrirano 800 ljudi umrlih od Covid-19. U cijelom svijetu, 20,000. Toliko o gomilanju mrtvih. Nadam se da ih ne gomilaju baš ispred restorana.

Sve do sad objavljene mjere za suzbijanje pandemije, kao i one koje su u pripremi, usmjerene su na ograničavanje ljudskih sloboda. Unatoč potpunom gašenju svih gospodarskih i društvenih aktivnosti osim onih najnužnijih, broj zaraženih i umrlih raste eksponencijalno. Pa, kakve onda koristi od tih mjera? Je li vrijedilo srušiti svjetsko gospodarstvo kako bi se možda spasio neki život? I do kada je spašen? Do sljedeće sezone prehlade? Vrijedilo je, ako je osnovni motiv bio uvođenje strožih kontrola kretanja, komunikacije, veće ovlasti vojske i policije, zabrana samostalnih djelatnosti i sl.

Računam da je ovo tek početak. Ako nije, ako je ovo tek puka slučajnost što se sad desilo, i slučajno je svim vladama svijeta palo na pamet da zaključaju ljude, i statističari slučajno u ovoj pandemiji vide nešto posebno u odnosu na sve druge aktivne pandemije svijeta, onda super, nitko sretniji od mene. Pričekati ću kraj, palim traktor, kosim, orem, sijem, žanjem. Ali me brine ono što vjerojatno slijedi.

Virusi posve sigurno neće preko noći nestati. Virusa će uvijek biti. Živi će i dalje umirati. Neki od tih umrlih će imati viruse. U bilo kojem trenutku u budućnosti možemo izbrojati mrtve koji nose neki od virusa, pa opet proglasiti pandemiju. Prije par mjeseci, sjećam se da smo svi u kući preboljeli neku virozicu. Neki s temperaturom, drugi samo sa začepljenim nosom i glavoboljom. Par dana i gotovo. U to vrijeme, mlađa kći je u razredu od 9 učenika. Na nastavu ih je znalo dolaziti 3-4. Ostali bolesni. Starija kći u razredu od 20 učenika, slična statistika. Koliko je onda bilo bolesnih u cijeloj državi? Koliko od tih bolesnih ih je umrlo? To ne znamo. To znaju oni koji će danas-sutra koristiti te podatke da nas ponovno zatvore. Sjećam se da je prošle zime moj bratić, inače mladi liječnik, jedva preživio običnu gripu. Mladić od 30-ak godina, puca od zdravlja, zna o medicini sve što se treba znati, na svaki pregled može doći preko reda, svaki lijek si može sam prepisati, i gripa mu se proširi na pluća, završi na intenzivnoj, jedva preživi. Dva mjeseca liječenja. Obična gripa od koje umiru milijuni u svijetu. Kakav tek kaos možemo očekivati sljedećih godina zbog milijuna umrlih od gripe? Od obične prehlade? Nema nama izlaska iz kuća dok smo živi. Bar ne bez posebnih dozvola, maski, pregleda, cjepiva, i razloga koji je prihvatljiv državi.

Kada danas-sutra prođe ovaj prvi val, hoće li kome pasti na pamet da samostalno uzgaja hranu? Da sam proizvodi sve što mu je potrebno za život? Neka manja zajednica, neki gradić? Da država kaže, nastojat ćemo smanjiti nepotrebne migracije, sami ćemo proizvoditi što nam treba, a trošiti ono što sami proizvedemo? Hoće li biti pokušaja ruralizacije stanovništva, da se destimulira boravak u gradu? Malo sutra, jer bi to povećalo ljudske slobode. Možda bi značajno smanjilo mogućnost novih pandemija, ali bi i ljudi bili slobodniji.

Ja za sebe mogu reći da zadnjih dana baš uživam. Obitelj je cijela na okupu. Mlađi pomažu starijima. Djecu učimo kod kuće. Brinemo o zadovoljavanju osnovnih potreba, ložimo vatru, pečemo kruh, dobro se zabavljamo. Ovo je taaaako dobro. A kako bi tek dobro bilo da nas je 50 u kući, da nije kuća nego više zajedničkih objekata, oko nas vrtovi, voćnjaci, šume. Nastojim iz ovoga izvlačiti neku pouku, i nastojim to razmišljanje prenositi na djecu.

Bio sam neki dan na selu, onaj zadnji dan dok se još smjelo. Zadnja prilika da obiđem vikendicu. Mislio sam da je na selu spas, a zatekao očaj. Svi se zatvorili u kuće. Nitko kod nikog ne ide, nitko s nikim ne razgovara. Selo od 20 ljudi, deseci kilometara šume svud naokolo, i umjesto da organiziraju party, oni se boje kontakta. Zvonio sam susjedu na vrata, nije mi htio otvoriti. Kasnije me zvao na mobitel da mu ne dolazim dok ne prođe zaraza. Putem sam sreo nekog šetača sa psom. Dakle, čovjek živi u selu od 2 stanovnika (selo do moga). On i žena jedini živi ostali u selu. Kilometrima oko njih nema nikoga. I on izašao prošetati psa, stavio masku. Šeće on tako sa maskom po šumskom putu. On i pas jedine duše kilometrima uokolo.
« Zadnja izmjena: 25 Ožujak, 2020, 19:10:36 Nikola »
Problem je rješenje

andjelkoasa

• Zaslužni član
  • Zahvale:
  • -Dao: 218
  • -Primio: 117
« Odgovori #20 : 26 Ožujak, 2020, 12:48:02 »
I ja sam primjetio da su neki ljudi postali pretjerano paranoični.
Vozi se sam/sama u svom autu sa nabijenom maskom do očiju i u rukavicama.
Kad me vidi da ćemo se susresti sa kerovima bježi u stranu 10 metara jer kao njezin/njegov je agresivan.
Da ne spominjem situacije u nedjelju. Znam da nije bilo ugodno ali 5 minuta nakon potresa kod nas su sve livade bile zaparkirane autima u kojima je ekipa kampirala.
I to uglavnom oni koji bi trebali biti najhrabriji, 25 - 35 godina starosti.

Više me brine ta kolektivna paranoja nego virusi. Ljudi pristaju na sve manje slobode sve u ime te neke 'zaštite'
Na kvartovskoj FB grupi su do prije 30 dana glavna tema bili pseći 'kolačići' i oni koji ih ne pokupe a sada su najaktivniji vrebači sa prozora koji kontroliraju tko ne drži razmak na ulici ili na livadi.

Gripu sam imao prošle sezone i ove.
I mene je prošle godine kao posljedica dohvatio akutni bronhitis, sviralo je u plućima još 2 mjeseca. Bio sam na bolovanju 40 dana.
Ove godine je prošlo sa 5 dana visoke temperature (do 40) i jakim bolovima u mišićima i zglobovima. I sada nakon mjesec dana me još uvjek iritira na kašalj.

To mi je malo odgodilo vanjske radove pa sam doslovno u petak uspio dovršiti orezivanje to malo voćki oko kuće i u subotu sam koliko toliko sredio vrt.

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 345
  • -Primio: 141
« Odgovori #21 : 26 Ožujak, 2020, 21:59:14 »
ako je korona jača od gripe onda si mogao jače nastrdati tako da možda i nisu loše ove mjere. Apsolutno treba paziti da se situacija ne iskoristi za još jači stupanj kontole ali ipak mi se čini da to nije glavna namjera. Volim slušati Dražena ali može i on pogriješiti (kao vjerojatno sa teorijom ravne zemlje).

pozitivne strane korone su: smanjen konzumerizam/materijalizam, prekid ratova, bolji obiteljski odnosi, čišći zrak i more, prekid utakmica/reality showova i sl. To zacijelo ne ide u prilog novom svjetskom poretku.

Dzionik

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 72
  • -Primio: 196
« Odgovori #22 : 27 Ožujak, 2020, 15:12:54 »
Nabrzinu sam malo toga procitao, citacu dalje.... zurim natrag u selo da ne ostanem u jb gradu kao i Nikola. U mojem selu je na svu srecu mnogo bolje, ljudi se druze, vise se ne ljubimo...:-) (preferiram partizanski pozdrav-smrt fazismu) Ali mnogo toga je bolje nego u gradu, policijski cas i ostalo.. Stiglo je zelje i kopriva, sveze mleko, zemesen hleb..mirise.
Ajd sve najbolje Vam zelim....

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #23 : 28 Ožujak, 2020, 15:18:28 »
Smrt fašizmu! Zanimljivo kako možemo na iste informacije gledati na različit način, i to je baš dobro. Iskreno se nadam da je ova korona milion puta opasnija od gripe, prehlade, aidsa, hepatitisa, herpesa... Jer ako se pokaže da nije bila opasnija, da ima i opasnijih bolesti, jao si ga svima nama.
Problem je rješenje

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 661
  • -Primio: 350
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
« Odgovori #24 : 29 Ožujak, 2020, 09:47:56 »
Tko je imalo upoznat sa radom Rudolfa Steinera, ovo će mu biti prepoznatljivo:

Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

bambi

• V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 81
  • -Primio: 71
« Odgovori #25 : 29 Ožujak, 2020, 10:45:33 »
Prije 9-te minute sam štucnuo, a minuticu kasnije prekinuo. Do devete je još nekako bilo u skladu s mojim životnim nazorima i iskustvima, a onda Taj svemogući. Proturječnost tada počinje. Neki dan sam razgovarao sa bliskom osobom telefonom. Zaključili smo da je nesreća čovječanstva u prokletstvu samo jedne riječi: pohlepa. Krademo više nego nam treba. Od prirode, pa onda i od ljudi. Svi redom, priznali to ili ne. Nesrazmjer bogatstva koje je stvorio čovjek je i bit nesreće milijarde ljudi.

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 309
« Odgovori #26 : 02 Travanj, 2020, 22:25:21 »
Tko omogucuje pohlepu? Misljenja sam da ce stanje u ovoj civilizaciji ostati potpuno nepromjenjeno dok "kraljevi" ne uzmu motiku u ruke. Pod kraljeve mislim na svakog pojedinca koji mj. placu dobiva iz drzavnog proracuna, odnosno na onog koji nije placen direktno, po potrebi i volji od druge strane za izvrsenu uslugu ili rad.

Ili mogu to reci na drugi nacin, dok svaki pojedinac odluci da niposto ne pristane na iskoristavanje, pri kojemu za kapitslistu stvara ogromne viskove koji su temelj za odrzavanje tog stanja prema cijelome drustvu.

Hipotetski, velika firma trazi zaposlenika. Ok, koliko je trenutno mjesecna dobit i koliko ima ukupno zaposlenika - mogu li dobiti svoj proporcionalni udio? Niposto ne je odgovor. Cesto su to nesrazmjeri svemisrkih velicina. Onaj tko na to pristane podrzava pohlepu bogatasa prema svim drugima i postaje zaposlenik koji si kasnije gundja u bradu "radim za minimalac i jos mu nije dosta".

Ili, bogatas kaze baki, zelim kupiti tvoj kolac za 1000kn, a baka mu odgovara: sinko, zasuci rukave i uzmi brasno i jaje od 5kn pa si ga sam ispeci. Vrijednost novca je tada nula, dok god mu neka druga baka ne pristane "prodati se".

U ovakvom mentalitetu, oni koji imaju najvise novaca a najmanje vrijednosti prvi bi nestali, i to nenasilnim putem, dok bi drugima bilo mnogo lakse zivjeti i gledati s radosti na produkte svog rada. Biti ponosan na svoj rad, a ne se skrivati iza imena firmi i institucija od odgovornosti.
U takvom mentalitetu ukoliko si netko svoj rad iznimno cijeni, a drugi pristane bas na te uvijete, radi se o dogovoru koji nije utemeljen na pohlepi, vec npr na vjestini majstora. To je ono sto se danas zeli progurati da se smatra za misljenje mase, dok se zapravo provodi cisto nasilje i prisila, pod krinkom - pa vi to zelite, dokazujete to svojim djelovanjem.
« Zadnja izmjena: 03 Travanj, 2020, 17:51:32 Harp »
Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
« Odgovori #27 : 03 Travanj, 2020, 23:27:02 »
Evo što David Icke ima reći na te pandemije:
Problem je rješenje