Zapamti

"Ako znaš da su ti krila kratka, ne leti daleko i visoko."

Autor Tema: korona,zika,svinjska,ptičja,mišja,kravlje,spore bedrenice...  (Posjeta: 2500 )

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 353
Odg: korona,zika,svinjska,ptičja,mišja,kravlje,spore bedrenice...
« Odgovori #30 : 30 Srpanj, 2020, 14:34:28 »

"Promatrajući planirane sustave za sprječavanje širenja COVID-19 diljem Europe, radi se o opsežnim socijalnim eksperimentima koji uključuju digitalno snimanje ponašanja pojedinaca pod državnim nadzorom. Učinkovitost i implikacije takvih aplikacija još se ne mogu predvidjeti i može se pretpostaviti da će se uvesti i ocjenjivati razne inačice.
Posljedice u pogledu zaštite podataka, a time i na temeljna prava, potencijalno neće utjecati samo na pojedince, već i na društvo u cjelini. Iz tog razloga, smatramo relevantnim provesti procjenu učinka na zaštitu podataka."

Eto, zasada nece biti cipiranja, dovoljno je da preplaseni posegnete za spasonosnom e-covid mobilnom smart aplikacijom od gogle-aple koktela, koja ce, kako navode mozda postati i obavezna.

https://www.koronavirus.hr/u-ministarstvu-zdravstva-predstavljena-mobilna-aplikacija-stop-covid-19-o-izlozenosti-koronavirusu/749

https://www.koronavirus.hr/stop-covid-19-723/723

Ovdje bih htio reci, nevezano sto su na doslovno stotine mjesta utvrdili da je privatnost zasticena, da ipak nije. Sjecate se onog lika koji je mobitelom prijetio da ce koknuti papu davnih godina? Zavrsio je u policiji za 30 min. Svaka bazna stanica, neovisno o vasim aplikacijama, konstantno prikuplja podatke od mobitela, iz kojih se sam mobitel (imei) i sim kartica (korisnik) moze identificirati, kao i mjesto gdje se trenutno nalazi uredjaj i ono mjesto gdje se vecim dijelom privatnog vremena nalazio (stan). Price o ocuvanju privatnosti padaju u vodu cim netko trazi iskljucivi pristanak, prvo operater mobilne usluge (sim kartica je ugovor), a potom i aplikacija. Gogle pak zahtijeva i pristup gps podacima da bi aplikacija uopce radila.

Jednom prilikom sam istrazio meni jedno zanimljivo pitanje. Mogu li ja, koji imam mobitel, u slucaju nesrece nazvati 112 bez umetnute sim kartice? Iz tcoma su mi ljubazno rekli da mobitel bez sim kartice nije kompletni uredjaj i da je kao takav tehnicki nefunkcionalan. Ukratko, ne moze se, jer je ta opcija namjerno iskljucena, kazu iz hakoma jer su ljudi "nonstop zivkali" 112 bez sim kartice (mo's mislit). Ja im ne vjerujem, vec znam da je to poradi pravnog pitanja koristenja telekomunikacijskog sustava bez valjanog pravnog odnosa, odnosno nemogucnosti sankcija ili drugih pravnih radnji. Mobitel ima mogucnost nazvati odobreni hitni broj bez sim kartice sto mozete i provjeriti ako ga prislonite uz zvucnik - dolazi do odasiljanja signala i primanja povratne informacije o nemogucnoscu spajanja.
Dakle, kolika je vrijednost necijeg zivota, nikakva ukoliko nije u valjanom odnosu on ili onaj koji zeli obavijestiti o nesreci.

"Korištenje Aplikacije je dopušteno samo ukoliko imate 18 godina i/ili poslovnu sposobnost za zaključenje ugovora."

Mada, pitam se s kime sve? :)

Iz svih dokumenata, makar izricito ne pise, se moze zakljuciti da je osim blutooth konekcije (koja radi na blizinu) prema tudjem mobitelu, nuzan i spoj mobitela s internetom, na kojem se ocito skupljaju svi podaci, te da ce se aplikacija vremenom mjenjati bez upozorenja. Vise umirujuce djeluje informacija da se svi podaci nalaze iskljucivo na vasem telefonu i da imate potpunu kontrolu. Koristenjem aplikacije postajete ispitanik samo nisam razumio po kojem pitanju se ispitivanje vrsi i koji sve podaci se prikupljaju. Mutno?

Ljudi, nemojte nasijedati na ovakve akcije dobrocinitelja jer sigurno ne znate pravu namjeru svih umjesanih strana. Zapamtite, korporacije (ukljucujuci i rh) rade samo u smjeru profita a netko im ga treba i omoguciti.

Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 373
  • -Primio: 152
« Odgovori #31 : 01 Kolovoz, 2020, 21:41:54 »
osim toga bluetooth je stalno upaljen što dodatno šteti zdravlju i doprinosi ukupnom EM smogu...

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1383
  • -Primio: 838
« Odgovori #32 : 02 Kolovoz, 2020, 17:55:52 »
"82-godišnji muškarac istukao je štakom 32-godišnju medicinsku sestru u COVID bolnici na Klinici za rehabilitaciju niškog Kliničkog centra nakon što ga je spriječila da svojevoljno ode iz bolnice."
https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/napad-u-covid-bolnici-muskarac-stakom-istukao-medicinsku-sestru---615312.html

Dobrovoljno sudjeluješ u apliciranju, aplikacija kaže da moraš u bolnicu. Javiš se tamo, drže te zatvorenog bez razloga. Pokušaš otići, pretvoriš se u napadača, dolazi policija, ostaješ u bolnici, vežu te za krevet, daju ti sedative dan i noć da ne možeš više nikoga napasti. Ali, sve je to za tvoje dobro, jer da nisi imao aplikaciju, nikad ne bi saznao da si bolestan.
Problem je rješenje

Goco

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
  • -Dao: 96
  • -Primio: 40
« Odgovori #33 : 03 Kolovoz, 2020, 21:41:24 »
"82-godišnji muškarac istukao je štakom 32-godišnju medicinsku sestru u COVID bolnici na Klinici za rehabilitaciju niškog Kliničkog centra nakon što ga je spriječila da svojevoljno ode iz bolnice."
https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/napad-u-covid-bolnici-muskarac-stakom-istukao-medicinsku-sestru---615312.html

Dobrovoljno sudjeluješ u apliciranju, aplikacija kaže da moraš u bolnicu. Javiš se tamo, drže te zatvorenog bez razloga. Pokušaš otići, pretvoriš se u napadača, dolazi policija, ostaješ u bolnici, vežu te za krevet, daju ti sedative dan i noć da ne možeš više nikoga napasti. Ali, sve je to za tvoje dobro, jer da nisi imao aplikaciju, nikad ne bi saznao da si bolestan.
Strašno! Tome treba pružiti otpor.