Zapamti

"Crjepovi koji nas štite od kiše izrađeni su za lijepa vremena."

Autor Tema: Vertikalni vrt  (Posjeta: 253 )

dalma

• Početnik
  • Zahvale:
  • -Dao: 2
  • -Primio: 6
Vertikalni vrt
« : 29 Veljača, 2020, 00:18:44 »
Lijep pozdrav drugari,

ja sam Dejan i pisaću vam o nečemu na čemu sam radio protekle dvije godine - o različitim elementima našeg vertikalnog vrta. Proučavam Permakulturu zadnjih pet - šest godina i veliki sam zaljubljenik ove oblasti. Moj san je realizacija permakulturnog imanja. Trenutno živim u stanu sa velikom terasom.

Kako sam počeo sa vertikalnim vrtom?
Pošto sam bio na PDC-u 2016. veoma su mi se dopale  ideje vertikalnih vrtova. Od tada sam godinu dana punio folder slikama sa neta raznih varijanti ovakvih vrtova.
I tako, prolazilo je vrijeme, a ja sam maštao o svim tim samoodrživim elementima pk imanja, al nisam ništa radio. Zamišlja sam ga kao da je ostvareno, cjelovito. Medjutim, kada izadjem iz imaginacije vratim se činjenici da ja još nemam ni zemlju na kojoj bih izgradio tako nešto, a i da imam trebalo bi jako puno sitnih koraka ka materjalizaciji kompletnog plana. I tako jedno jutro kažem sebi: 'Ok, ako si ozbiljan oko svog imanja uradi nešto već sada u okvirima kojim možeš, učini jedan mali korak!' Odlučio sam da taj korak bude vertikalni vrt na terasi stana u kom živimo, da to bude početak! :)

U ovom postu ću vam pokazati slike nekih od elemenata našeg vrta, a u narednim postovima ću posebno opisati način izrade svakog elementa ponaosob.

Uživajte ;)

dalma

• Početnik
  • Zahvale:
Odg: Vertikalni vrt
« Odgovori #1 : 29 Veljača, 2020, 00:23:11 »
Još slika...

Goco

• Napredni član
  • **
  • Zahvale:
  • -Dao: 69
  • -Primio: 35
« Odgovori #2 : 29 Veljača, 2020, 08:00:45 »
Lijepo! Šta je PDC?

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1344
  • -Primio: 773
« Odgovori #3 : 29 Veljača, 2020, 15:07:22 »
Bravo, mislim da si na pravi način krenuo i iskoristio uvjete koje imaš. Slike su vrlo lijepe i poticajne!
Problem je rješenje

dalma

• Početnik
  • Zahvale:
« Odgovori #4 : 29 Veljača, 2020, 22:08:10 »
Lijepo! Šta je PDC?

Hvala! PDC je 72-satni tečaj permakulturnog dizajna.

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1344
  • -Primio: 773
« Odgovori #5 : 03 Ožujak, 2020, 09:39:06 »
Kako rješavaš isušivanje, redovito zaliješ ili imaš neko drugo rješenje? Koliko ti se zemlje na ovaj način gubi, pretpostavljam da povremeno dosipavaš?
Problem je rješenje