Zapamti

"Bolje je biti živi prosjak nego mrtvi car."

Autor Tema: Holzerova permakultura  (Posjeta: 46363 )

njocky

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
  • -Dao: 42
  • -Primio: 18
Odg: Holzerova permakultura
« Odgovori #30 : 16 Svibanj, 2013, 20:22:08 »
Seme sa njegove farme kooju jee onn posstavio ovdde u Tyumenu sam narucio nikako da mi stigne alii do proleca Ima vremenna,pa cu mallo experimentisati,najesen sam kuci I pripremcu visooke leje,pa na prolece sejem
Ako dirneš strast u čovjekovom biću,
istine, bez sumnje, nikad nećeš naći
 jesenjin

Harp

• Global Moderator
  • V.I.P.
  • Zahvale:
  • -Dao: 0
  • -Primio: 359
« Odgovori #31 : 03 Srpanj, 2013, 23:58:10 »
Ako kome treba lokacija Holzera, npr radi analize terena i slicno...  :shifty:
47.073, 13.785
Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.   - S. Beckett

njocky

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
« Odgovori #32 : 08 Listopad, 2013, 02:55:19 »
evo malo drugacijih slika holcerove permakulture
malo su me otreznile,ko zna nemacki neka proseta po celom sajtu ima interesantnih informacija i mada nisam covek koji voli negativno da razmislja a kamoli nesto vise ove slike su me naterale da budem oprezan

http://www.jena-hof.at/neu/content.php?op=news&id=84&kz=84&m1=1&m2=7&m3=7&modul=news&name=Holzers%20Besitz%2008&menue=7&sub1=84&lg1=
naime na slikama su prikazane visoke leje i jezera nakon nekog vremena od njihovog nastanka,meseci a negde i godine
 jesenjin

kad budu gorjeli gradovi

• Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 316
  • -Primio: 564
« Odgovori #33 : 08 Listopad, 2013, 23:15:12 »
da zanimljivo samo potvrđuje što sam davno zaključio... slabo znam njemački, ovo bi trebao bit neki holcerov projekat (pošto njegovo imanje nije) koji je zakazao?? ništa čudno i nije ni prvi ni poslednji put da permakulturaši pričaju bajke obećavaju kule gradove na kraju ništa opreza nikad dosta sa takvima!!

njocky

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
« Odgovori #34 : 09 Listopad, 2013, 00:23:19 »
mogu ukratko ako to vodi necem izgradjujucem i ako iz toga moze covek da postane pametniji
sajt je pokrenula gospodja koja je zajedno sa sepom holcerom i koliko sam razumeo nekim pomocnikom ministra austrijske vlade projekat zajednicki na svom imanju po idejama holcera.projekat je po slikama ocigledno propao.a gospdja je na sudu izgubila imanje koje je sudskom odlukom preslo u vlasnistvo holcera.i tako dalje
ono sto me je izmedju ostalog dirnulo najvise je cinjenica da je holcer prodavao svoje vocke od 50 do 275 eur kom sto je priznacete bas dobra cena,a procenat osusenih vocaka je oko 75%..da ne spominjem razocarenje i pomisao sta bi ja uradio na njenom mestu
inace sam pri upoznavanju permakulture sepa holcera toliko postao zavistan i zeljan saznanja da sam procitao skoro sve njegove knjige koje sam nasao na ruskom i nemackom,bas sam ono sto je vec neko u ovoj temi spomenuo mnogo se nalozio na permakulturu citajuci bas sepa holcera
i citajuci iskustvo ove gospodje zahvalan sam sto nemam neko veliko imanje ili neki veliki novac jer bi ga sigurno ulozio u neki projekat pod njegovim pokroviteljstvom 
da se razumemo da je sep holcer dosta uradio jeste ,da ima uspesnih proekata ima ,ovde u rusiji sam posetio jedan i veoma sam odusevljen bio ali
e to ali upravo sam ovim postom hteo sa vama da podelim
uvek ima neko ALI... :no: :blink: :no: :no: :no: :001_huh: :001_huh:
 jesenjin

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1390
  • -Primio: 846
« Odgovori #35 : 09 Listopad, 2013, 13:39:54 »
Jest, istina je da ljude treba pokrenuti da nešto naprave, ali ovi koji to rade najčešće pretjeruju s opisima i obećanjima i stvaraju sliku da su nekakvi čarobnjaci. Zapravo su svi ljudi, ni više, ni manje.
Problem je rješenje

kad budu gorjeli gradovi

• Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 316
  • -Primio: 564
« Odgovori #36 : 09 Listopad, 2013, 14:14:09 »
zato ja polako odustajem od svega sa predznakom "permakulturno". louton je dosta sličan holceru, njegovi su mi filmovi bili super al sam skužio da je prevarant. radije posmatram šta se dešava u prirodi i sam donosim zaključke nego da mi ih serviraju neki sumnjivci.

njocky

• Punopravni član
  • *
  • Zahvale:
« Odgovori #37 : 09 Listopad, 2013, 17:06:27 »
Kazu u zivotu nije sve ni crno ni belo nego sivo kao gace
Netreba ici u krajnost I odbacivati neku ideju kao losu zato sto pojedinci poput navedenih kvare opsti utisak o ideji
Ovakvi forumi po meni I jesu upravo mesta gde svako od nas doprinosi da se ne navucemo previse nego da trzimo najbolju mogucu alternativu I resenje u nasem slucaju
 jesenjin

Nikola

• Admin
  • Legenda foruma
  • Zahvale:
  • -Dao: 1390
  • -Primio: 846
« Odgovori #38 : 10 Listopad, 2013, 08:37:24 »
To je zato što većina, pogotovo kad se tek susretne s permakulturom, više obraća pažnju na tehnike nego na načela. Tehnika je nešto što se možda pokazalo uspješnim u jednom vrtu, kod jednog čovjeka i u jednom vremenu, i nije sigurno hoće li se ikad više pokazati uspješnim. Načela su univerzalna i ne mogu pogriješiti, ali ne pripadaju ni jednom čovjeku, nitko ih nije otkrio.
Problem je rješenje