Zapamti

"Ako je netko umoran da ti dade osmijeh, daj ti njemu svoj."

Autor Tema: Mlijeko, štetno ili ne ?  (Posjeta: 12081 vremena)

TB

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Thank You
  • -Given: 513
  • -Receive: 181
Odg: Mlijeko, štetno ili ne ?
« Odgovori #15 u: 30 Kolovoz, 2015, 20:08:28 »
evo iz prve ruke.. 2 mjeseca bez mliječnih proizvoda i mesa, fizikala 6 dana u tjednu.. nema nikakvih problema samo na biljkama  :)

fazy

• Global Moderator
  • Legenda foruma
  • Thank You
  • -Given: 828
  • -Receive: 431
  • Što činimo svojoj okolini, to činimo i samima sebi
« Odgovori #16 u: 09 Rujan, 2015, 12:24:45 »
...Stvarno čudo što ste sve ovdje iznijeli, kako sada dalje? Ozbiljno sam se zamislio nad ovime, nije mi svejedno...

Strah je snažna emocija i čini "čuda"!

Anita Moorjani će nem "nešto" reći o tome: (od 03:52)

! No longer available
Jabuku koju neće crv, neću niti ja.

greyowl

• Punopravni član
  • *
  • Thank You
  • -Given: 7
  • -Receive: 6
« Odgovori #17 u: 14 Rujan, 2015, 22:29:57 »
Domace životinje ovise o čovjeku, što se preživljavanja tiće. Krava koju se ne pomuze, dobije upalu vimena i s vremenom umre. Ovca koju se ne šiša, vuna joj oteža u toj mjeri da ne može stajat na nogama. Kako je čovjek natjerao kravu i kozu da stvara mlijeka i van nosećeg ciklusa, ne znam :)
besplatnog sira ima samo u mišolovci

Goran.P

• Zaslužni član
  • Thank You
  • -Given: 50
  • -Receive: 109
  • Čovjek je svemoguć, samo ako si to i dopusti biti.
« Odgovori #18 u: 15 Rujan, 2015, 07:00:24 »
Mislim da je meni najbolje da se držim one: može sve ali umjereno... odnosno kad mi je volja, uživati u tome o čemu god da se radi. Moje je iskustvo u promjeni načina prehrane od 05.12.2014 i prelasku na žitarice, povrće i voće donijelo puno beneficija. U tome sam zadržao jogurt, doma spravljen ali od kupovnog mlijeka kao bazu, nadalje mlijeko u temeljnom obliku konzumiram oko dvije litre tjedno, i došao sam do toga da mi to odgovara. Nastaviti ću dalje i mijenjati navike kako mi tijelo bude davalo signale. Smatram da je to u redu.
Može se, možda ne odmah, ali se može...

andjelkoasa

• V.I.P.
  • Thank You
  • -Given: 377
  • -Receive: 167
« Odgovori #19 u: 15 Rujan, 2015, 14:38:39 »
Rekla je moja baka da je sve dobro i fino što zdrav pojedeš. I doživila 101 godinu.
Posljednjih 15 godina nije jela meso ali je gulaše, paprikaše i saft od mesa voljela dobiti za 'toć'.
Od mliječnih stvari je jela mladi domaći sir a ostalo ništa.
I svakog dana je popila barem 2 čaše vina.  :shifty:

Nekad sam popio i do litru mlijeka dnevno a sad mi više odgovara sirutka. I kefir. Napravljen kod kuće od mlijeka iz mljekomata.
Jedna šnita kod kuće pečenog kruha i pola litre kefira, to mi je super večera. Ili sa kukuruznom 'purom'. :biggrin:
Mesa se ne mogu odreći iako ga jedem u malim količinama, više mi znači kao prilog povrću.
Tijesto, riža i krumpir meni ne znače skoro ništa, mogu i bez njih.
Ali zato grah, kiselo zelje, ričet i slične starinske namirnice  ::)

ppsupercop

• Zaslužni član
  • Thank You
  • -Given: 171
  • -Receive: 68
« Odgovori #20 u: 15 Rujan, 2015, 15:38:56 »
Оd mleka samo kiselo mleko(pravim kod kuće)pavlaka,mlad sir,maslac....Obično mleko,samo  na selu,od poznate krave  :001_cool:
Mnogo starinskih žitarica,integralno brašno,hleb pravimo sami...
Koliko je to moguće u velikom gradu,snabdevamo se zdravim povrćem...Eto.

Što je to Perforum?

Dragi gosti... Ovaj forum je pokrenut 2012. godine sa idejom stvaranja mjesta za druženje, upoznavanje ljudi zainteresiranih za permakulturu i bliska područja, razmjenu znanja, iskustava, a ponekad i mjesto gdje bi se požalili ako nam nešto nije po volji ili ne ide kako smo zamislili. Tijekom godina, forum je izrastao u ogromnu arhivu vrijednih informacija zahvaljujući mnogim članovima koji nesebično dijele svoje znanje.

Nemoj biti poput većine koja samo traži brz odgovor na neko pitanje. Pridruži nam se, uvijek smo tu, raspoloženi za razgovor.

Registracija. Login.